Iš Gvantanamo kalėjimo paleistas svarbus kalinys

Iš JAV karinėje bazėje Gvantaname (Kuba) įkurto kalėjimo buvo paleistas Madžidas Hanas (Majid Khan). Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) jį buvo priskyrusi prie „vertingiausių" ypač griežto režimo įstaigoje laikytų kalinių. Apie paleidimą ketvirtadienį pranešė Pentagono spaudos tarnyba.

„Gynybos ministerija informuoja, kad Madžidas Hnas iš Gvantanamo bus persiųstas į Belizą", - buvo nurodyta dokumente.

Taip pat buvo patikslinta, kad M.Hanas dar 2012 metais pripažino savo kaltę, sutiko bendradarbiauti su Amerikos valdžia ir per pastarąjį dešimtmetį savo įsipareigojimą įvykdė.

„2021 metais teismas nusprendė jį įkalinti ilgesniam negu 10 metų laikotarpiui, išskaičiuojant tą laiką, kurį jis bendradarbiavo su JAV vyriausybe. Taigi jis savo bausmę atliko", - informavo institucijos atstovai.

Šiuo metu, pasak Pentagono, kalėjime dar liko 34 kaliniai.

Laikraštis „The Washington Post", su nuoroda į M.Hano advokatą, paskelbė, kad Belize buvęs Gvantanamo kalinys buvo paleistas į laisvę.

Remdamasis žmogaus teisių gynėjų pateiktais duomenimis, leidinys atkreipė dėmesį į tai, kad jog tai pirmas kartas, kai paleidžiamas taip vadinamas vertingas kalinys, perkeltas į Gvantanamą iš slaptų CŽV objektų.

2012 m. M.Hanas prisipažino rengęs pasikėsinimą į buvusį Pakistano prezidentą Pervezą Mušarafą ir sutiko liudyti prieš kitus du Kuboje įrengtoje JAV karinėje bazėje laikomus, kalinius.

Mainais į tai Amerikos teismas pažadėjo sušvelninti jam bausmę.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karina Žan-Pjer (Karine Jean-Pierre) patvirtino, kad M.Hanas buvo išsiųstas į Belizą ir patikino jog prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) siekia šį kalėjimą likviduoti.

„Kalbant apie Gvantanamą platesne prasme ir prezidento požiūrį į jį, mes pasisakome už apgalvotą, nuosaikų procesą, orientuotą į atsakingą jame kalinčių asmenų skaičiaus mažinimą ir, galiausiai, paties objekto uždarymą, - teigė ji.

- Žinau, kad buvo pasirodę pranešimai apie tai, jog bus perkeliami ir kai kurie kiti kaliniai, tačiau šiuo klausimu neturiu ką pasakyti."

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder