Mokesčių inspektoriai nusitaikė į dainininkę Shakirą

Ispanijos teismas nurodė teisti Shakirą mokestinio sukčiavimo byloje

Ispanijos teismo nurodymu Kolumbijos muzikos superžvaigždė Shakira (Šakira) bus teisiama dėl kaltinimų nesumokėjus keliolikos milijonų eurų mokesčių, rodo teismo dokumentai.

 

Barselonos prokurorai liepą pareiškė, kad Shakirai sieks daugiau nei aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmės ir beveik 24 mln. eurų baudos, dainininkei atsisakius susitarimo dėl kaltinimų mokesčių vengimu.

Prokurorai įtaria, kad 45 metų atlikėja sukčiaudama nesumokėjo Ispanijai 14,5 mln. eurų mokesčių 2012–2014 metų laikotarpiu.

Jų teigimu, 2011 metais, kai į viešumą iškilo superžvaigždės santykiai su futbolo klubo „Barcelona“ gynėju Gerard'u Pique (Žeraru Pikė), ji persikėlė į Ispaniją, tačiau iki 2015 metų oficialiai deklaravo savo gyvenamąją vietą Bahamų salose.

Du vaikus turinti pora birželio mėnesį paskelbė, kad gyvens atskirai.

Rugsėjo 19 dieną Barselonos teismas nurodė teisti dainininkę dėl šešių įtariamų mokestinių nusikaltimų, rodo antradienį paskelbtas sprendimas.

Shakira ne kartą neigė padariusi ką nors neteisėta ir tvirtina, kad nėra nieko skolinga Ispanijos mokesčių inspekcijai.

„Esu įsitikinusi, kad turiu pakankamai įrodymų savo argumentams ir kad teisingumas nugalės mano naudai“, – sakė ji praėjusią savaitę paskelbtame interviu žurnalui „Elle“.

„Mums su Gerard'u susitikinėjant, aš buvau pasaulinėse gastrolėse. Ne Ispanijoje praleidau daugiau kaip 240 dienų, tad niekaip negalėjau būti laikoma gyventoja“, – teigė atlikėja.

„Ispanijos mokesčių pareigūnai matė, kad susitikinėju su Ispanijos piliečiu, ir jiems nutįso seilė. Aišku, kad jie norėjo tų pinigų, nesvarbu, kaip“, – pridūrė ji.

Esminis bylos klausimas yra tas, kur Shakira gyveno 2012–2014 metais.

Shakiros advokatų komanda teigia, kad iki 2014 metų ji daugumą savo pinigų uždirbo iš tarptautinių gastrolių ir tik 2015 metais persikėlė gyventi į Ispaniją, kur įvykdė visas mokestines prievoles.

Shakira sako, kad sumokėjo 17,2 mln. eurų Ispanijos mokesčių institucijoms ir „jau daugelį metų neturi skolų valstybės iždui“.

Ji taip pat teigė, kad prokurorai reikalauja pinigų, uždirbtų per jos tarptautines gastroles ir šou „The Voice“, nors tada ji „dar negyveno Ispanijoje“.

2013–2014 metais dainininkė buvo teisėja šiame Jungtinių Valstijų šou.

Gegužę Barselonos teismas atmetė dainininkės prašymą panaikinti kaltinimus.

Žurnalui „Elle“ Shakira sakė, kad dėl būsimo teismo proceso, išsiskyrimo su G. Pique, teisinio mūšio vaikų globos klausimu ir tėvo ligos jai tai „turbūt vienos sunkiausių, tamsiausių“ jos gyvenimo valandų.

Dainininkės vardas minimas 2021-ųjų spalį nutekintuose „Pandoros popieriuose“. Tai maždaug 11,9 mln. dokumentų iš 14 finansinių paslaugų bendrovių visame pasaulyje, susiejančių daug viešų figūrų su turto slėpimu lengvatinio apmokestinimo zonose.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder