Įtartinomis aplinkybėmis Putino mobilizacijos vadas rastas negyvas

(2)

Vienas iš Vladimiro Putino mobilizacijos vadų rastas negyvas "įtartinomis" aplinkybėmis, todėl pradėtas tyrimas dėl nužudymo, - paskelbė thesun.co.uk.

49 metų pulkininko leitenanto Romano Malyko kūnas buvo aptiktas prie jo namų tvoros, kai Rusijos tironas Putinas paskelbė apie chaotiškos mobilizacijos atšaukimą.

Jo mirtis įvyko po virtinės išpuolių prieš mobilizacijos biurus visoje Rusijoje

Praėjusį mėnesį V. Putinas įsakė mobilizuoti 300 000 papildomų karių į frontą, nes jo pražūtingas karas ir toliau stringa, o Maskva praranda pozicijas mūšio lauke.

Malyko mirtį tirianti policija pradėjo tyrimą dėl nužudymo, tačiau neatmetė savižudybės galimybės. 

V. Putinas sakė, kad mobilizacija baigsis po dviejų savaičių, kai bus mobilizuota 220 000 vyrų, t. y. vis dar 80 000 vyrų mažiau, nei buvo numatyta mobilizacijos pradžioje.

Didėjant pykčiui dėl šaukimo į kariuomenę, Molotovo kokteiliais buvo apmėtyta ir padegta 70 komisariatų. 

Didėja įniršis dėl to, kad mobilizacijos pareigūnai, akivaizdžiai pažeisdami taisykles, prievarta verbuoja menkai apmokytus arba visai neapmokytus vyrus, o Rusija patiria didelių karinių nuostolių.

Rusijos miestuose veikė ginkluotos policijos remiamos šauktinių gaudymo grupės, kurios gaudė vyrus metro traukiniuose, gatvėse ir biuruose.

Rusija įvedė papildomą mobilizacijos grupių ir šaukimo biurų apsaugą.

Juos turi saugoti nacionalinės gvardijos pareigūnai, sakė parlamento narys Aleksandras Chinšteinas. 

Dėl mobilizacijos šimtai ir tūkstančiai vyrų pabėgo į užsienį, balsuodami kojomis prieš V. Putiną. 

Vedęs dviejų vaikų tėvas Malykas buvo Rusijos karo Čečėnijoje veteranas, o draugai ir šeima griežtai neigė, kad jis nusižudė. 

Jis buvo atsakingas už šaukimą į kariuomenę Partizano rajone ir aplinkinėse vietovėse Primorsko srityje. 

Draugai jį apibūdino kaip "stiprų ir drąsų žmogų", kurio "nepalaužė sunkūs kariniai įvykiai ir dideli nuostoliai" Čečėnijoje.

"Jis buvo žodžio ir veiksmo žmogus, mieste žinomas ir gerbiamas dėl savo sąžiningumo ir principingumo", - sakė jis. 

Organizatorių nuotr.

Anksčiau šį mėnesį kaimyniniame Chabarovsko krašte karo prievolės komisaras 41 metų Jurijus Laiko, buvo atleistas kilus chaosui dėl priverstinės vietos vyrų mobilizacijos. 

Jis buvo kaltinamas dėl "klaidų" maniakiškai šaukdamas tūkstančius rezervistų didžiuliame Chabarovsko regione, iš kurių pusė buvo pripažinti "netinkamais tarnybai".

Gubernatorius Michailas Degtiariovas sakė, kad "keli tūkstančiai mūsų tautiečių gavo šaukimus ir atvyko į karinės registracijos ir šaukimo skyrius.

"Pusę jų mes grąžinome namo kaip neatitinkančius atrankos į karo tarnybą kriterijų... [todėl] karinis komisaras Jurijus Laiko buvo atleistas iš pareigų".

Tuo tarpu Rusijoje po visoje šalyje vykusių mitingų prieš V. Putino įsakymus dėl mobilizacijos buvo suimti tūkstančiai protestuotojų.

Taip pat buvo nufilmuota, kaip girti nauji šauktiniai klumpa, mušasi ir užmiega, kai jie buvo sukrauti į mokyklinius autobusus ir vežami į treniruočių stovyklą. kitame vaizdo įraše, nufilmuotame autobuse, matyti, kaip mobilizuoti vyrai geria degtinę iš didžiulių butelių.

Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis V. Putino sprendimą mobilizuoti 300 000 rezervistų pavadino "atviru pripažinimu, kad jų reguliarioji kariuomenė, kuri dešimtmečius buvo ruošiama užimti svetimą šalį, neatlaikė ir subyrėjo".

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder