Brajus, Airija
Vienas spalvingiausių „McDonald's“ planetoje įsikūręs Airijos mieste Bray, Wicklow grafystėje. Jis įsikūręs senoje miesto rotušėje, kuri, pasirodo, yra labai patrauklaus dizaino. Nuo lubų kabo medinės sijos. Dar vienas akcentas - Tiudorų stiliaus langai ir arkinis įėjimas.
Budapeštas, Vengrija
Budapešto Nyugati geležinkelio stotyje įsikūręs tikrai nuostabus „McDonald's“. Jis įsikūręs 1877 m. pastate, kurį suprojektavo austrų architektas Augustas de Serresas, vėliau dalyvavęs statant Eifelio bokštą.
1990 m. atidarytoje erdvėje veikė „McDonald's“, o šiemet kelis mėnesius buvo laikinai uždarytas dėl renovacijos. Buvo atkurti originalūs elementai, įskaitant senovinius šviestuvus ir dažytus lubų lipdinius.
Portas, Portugalija
Jei norite „McDonald's“ su rūmų atmosfera, keliaukite į gražų miestą šiaurės Portugalijoje. Įstaiga įsikūrusi buvusioje istorinėje kavinėje, pasižyminčioje didinga architektūra - puošniomis lubomis, blizgančiais šviestuvais ir marmurinėmis grindimis.
Iš išorės ji atrodo taip pat neįtikėtinai - vitražiniai langai ir erelio skulptūra virš įėjimo.
Madridas, Ispanija
Miesto Gran Via gatvėje esantis „McDonald's“ įsikūręs didingame kreminės spalvos kampiniame pastate. Tai buvo pirmasis Ispanijoje veikiantis greitojo maisto imperijos padalinys, duris atvėręs 1981 m.
Anksčiau čia veikė juvelyrinių dirbinių parduotuvė, todėl galbūt tai paaiškina jos nuostabų interjerą. Tarp originalių elementų yra spiraliniai laiptai, marmurinės kolonos ir įspūdingi šviestuvai.
Batumis, Gruzija
Juodosios jūros pakrantės mieste Batumyje įsikūręs „McDonald's“ yra viena įspūdingiausių tinklo įstaigų. Tai elegantiška, moderni struktūra su lenktomis stiklinėmis sienomis, o jos šiuolaikinis dizainas kontrastuoja su aplinkiniu natūraliu kraštovaizdžiu.
2014 m. šis daugialypis statinys pelnė architektūros svetainės „ArchDaily“ geriausio komercinio pastato apdovanojimą.
Hangdžou, Kinija
2015 m. duris atvėrė „McDonald's“ Rytų Kinijoje. Įstaiga įsikūrė pastate, kuriame anksčiau gyveno buvęs Taivano lyderis Čiang Čing-kuo - jis čia gyveno XX a. ketvirtajame dešimtmetyje.
Nuo to laiko pastato išorė beveik nepasikeitė, tačiau interjerą dabar puošia plakatai apie Čiang Kaishi gyvenimą. Verta paminėti, kad tai labiau McCafe, o ne visavertis restoranas, nes čia taikomi vietiniai apribojimai istoriniams pastatams.
Kristiansandas, Norvegija
Eidami link „McDonald's“ Kristiansande, galite pasijusti lyg įžengę į gana svarbią įstaigą.
Iš tiesų, Norvegijos mieste esančiame tinklo restorane anksčiau buvo įsikūręs bankas. Ikonišks įstaigos raidės čia yra virš originalių didingų kolonų. Tačiau paradinis įėjimas nebenaudojamas ir svečiams tenka įeiti pro šonines duris.
Sidnėjus, Australija
Sidnėjuje, Džordžo gatvėje esančio „McDonald's“ padalinio lankytojų laukia netikėtas interjeras.
Pastatytas 1930 m., jis buvo 2000 vietų kino teatras „Plaza Theatre“, kol 1977 m. jį perėmė amerikiečių tinklas.
Australijos restoranas iš išorės gana neįmantrus, tačiau viduje jis tiesiog žavus. Puikūs akmeniniai akmenys ir elegantiški šviestuvai - puikus fonas „Big Mac“ restoranui.
Paryžius, Prancūzija
Nedaug greitojo maisto restoranų gali pretenduoti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tačiau 1892 m. pastatytas senovinis „McDonald's“ Paryžiuje, Rue Saint-Lazare gatvėje, yra būtent toks.
Jo pusrūsio plytų fasadas yra Elzaso architektūros pavyzdys.
Barselona, Ispanija
Barselonoje, Paseo de Gracia gatvėje, esantis „McDonald's“ įsikūręs tikrai gražiame pastate. Prie įėjimo į restoraną, netoli pagrindinių Ispanijos miesto įžymybių, ypač Sagrada Familia, stovi didingos marmurinės kolonos.
Tačiau tai, kas yra meniu, pritraukia didesnę minią nei įprastai. Čia galima paragauti alaus, įskaitant „Mahou“ ir „Estrella“, ispaniško omleto ir makaronų.
Belemas, Portugalija
Apsilankiusieji Lisabonos Belemo rajone, kuriame gaminami paštetai de nata, negali nepastebėti „McDonald's“. Jis atrodo kaip tipiškas portugališkas namas, kurio išorė gražios pastelinės rožinės spalvos.
Be to, jo balkonai iš kaustytos geležies Juliet pripildyti gėlių ir augalų. Įsikūręs netoli Belemo bokšto ir Jeronimo vienuolyno, jis tapo turistų traukos centru.
Roterdamas, Nyderlandai
Olandijos mieste esantį „McDonald's“ specialiai suprojektavo „Mei Architects“. Nors tinklas šioje vietoje veikė 45 metus, 2015 m. buvo atlikta renovacija.
Dviejų aukštų pastate įrengti plieniniai spiraliniai laiptai, kuriuos iš lauko pusės galima matyti pro stiklinius langus.
Fasadą taip pat puošia aukso spalvos aliuminio plokštės, kurios sudaro pikseliuotą vaizdą, vaizduojantį žmonių minią.
Rosvelas, Naujoji Meksika
Manoma, kad 1947 m. Rosvelo miesto pakraštyje esančiuose laukuose paslaptingai nukrito NSO. Nuo to laiko ateiviai ir toliau siejami su šiuo miestu, esančiu Naujosios Meksikos valstijoje, JAV.
Čia „McDonald's“ atidavė duoklę vietos „čipui“ su ateiviais, 2005 m. atidaręs čia kosminio laivo pavidalo restoraną.
Su kampuotais kampais ir neoniniu apšvietimu, tai tikrai kažkas nežemiško.
Melburnas, Australija
Melburno „McDonald's“ filialas patiks tiems, kurie mėgsta Art Deco dizainą. Įstaiga įsikūrusi buvusiame viešbutyje „United United Hotel“, kurį XX a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje suprojektavo architektas Jamesas Hastie.
Dviejų aukštų raudonų plytų pastato išorėje yra suapvalinti balkonai ir ploni metaliniai turėklai. Viduje taip pat yra retro stiliaus valgomasis, kuris nukels jus į praeitį.
Downey, Kalifornija
Vienas estetiškai įspūdingiausių „McDonald's“ yra bene seniausias vis dar veikiantis restoranas.
Kalifornijos mieste Downey esantis restoranas yra pats pirmasis šio greitojo maisto restoranų tinklo filialas. Jį 1940 m. atidarė broliai McDonaldai, Richardas ir Maurice'as, kurie vėliau sukūrė savo pelningą imperiją.
Išlaikytas originalus dizainas, įskaitant garsiąsias „auksines arkas“.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą