Vatnykai

Įvažiuojant į Latviją iš Rusijos prašoma pasirašyti dokumentą, smerkiantį Rusijos agresiją Ukrainoje

(11)

Socialiniuose tinkluose dalijamasi informacija, kad atvykstančiųjų į Latviją iš Rusijos prašoma pasirašyti dokumentą, smerkiantį Rusijos karinius veiksmus. Po Rusijos puolimo prieš Ukrainą pasienio kontrolės punktuose į Latvijos teritoriją neįleisti 62 užsieniečiai, rašo LSM.lv.

Rygos pilietės Svetlanos vyras, Rusijos pilietis ir nuolatinis Latvijos gyventojas, atvyko į Rusiją dalyvauti savo motinos laidotuvėse.

Jis sako, kad atvykęs į Latviją gavo "dokumentą be jokių atpažinimo ženklų" su paruoštu tekstu rusų ir anglų kalbomis - tereikia parašyti savo vardą, pavardę, pasirašyti ir nurodyti datą.

Paklaustas, kokiu pagrindu gavo šį dokumentą, vyras sulaukė grasinimų negrąžinti dokumentų ir atimti leidimą gyventi šalyje. Vyras pasirašė dokumentą, tačiau klausimas dėl to, kas vyksta, teisėtumo liko neatsakytas.

Latvijos valstybės saugumo tarnyba žurnalistams patvirtino, kad užsieniečiai, atvykstantys į Latviją iš šalies agresorės Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos, yra intensyviai tikrinami pasienyje.

Patikrinimų tikslas - nustatyti asmenis, kurie remia Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir gali kelti grėsmę Latvijos nacionaliniam saugumui.

Patikrinimų metu daugiau dėmesio skiriama asmenims, kurie tarnavo Rusijos ir Baltarusijos jėgos struktūrose, viešai demonstruoja Rusijos karinę agresiją palaikančius simbolius arba išreiškia neigiamą požiūrį į Latviją.

Dauguma užsieniečių, kuriems neleista atvykti per sieną, atvirai demonstravo paramą Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą ir išreiškė Kremliui būdingus karo propagandos motyvus, nurodė Valstybės saugumo tarnyba.

Iki šiol į Latviją neleista įvažiuoti 62 užsieniečiams, įskaitant 41 Rusijos, 14 Baltarusijos ir 7 kitų šalių piliečius.

Jei šie asmenys turėjo galiojančią vizą kelionei į Šengeno erdvę, ji buvo panaikinta.

Jau pranešta, kad Latvijos užsienio reikalų ministerija gavo Rusijos protesto notą dėl pasieniečių požiūrio į Rusijos piliečius, norinčius įvažiuoti į Latviją dėl šio incidento.

"Latvija veikia pagal savo įstatymus, todėl beprasmiška protestuoti dėl to, ką mes darome ar nedarome savo šalies teritorijoje, kad apsaugotume savo saugumą. Ir toliau veiksime vadovaudamiesi savo saugumo interesais", - sakė V. Rinkevičius.

Jis pridūrė, kad Latvijai yra žinoma atvejų, kai Latvijos piliečiai, atvykę į Rusiją ar Baltarusiją, bando juos užverbuoti ir daryti jiems įtaką, o tai yra nepriimtina. Todėl Latvijos gyventojai raginami nevykti į Rusiją ir Baltarusiją.

"Dabar ne laikas turizmui ir verslo ryšiams", - pabrėžė ministras.

Valstybės sienos kontrolės duomenimis, per pastaruosius du mėnesius iš Latvijos į Rusiją išvyko 50 tūkst. žmonių, iš kurių tik mažiau nei 4 tūkst. yra Latvijos piliečiai.

Savo ruožtu žmonių srautas iš Latvijos į Baltarusiją, panaikinusią bevizį režimą, išaugo 20 kartų - nuo tūkstančio žmonių per mėnesį iki 20 tūkstančių per mėnesį.

Be to, dabar į Baltarusiją įvažiuoja vidutiniškai 160 automobilių, o iš Baltarusijos į Latviją išvažiuoja apie 215 automobilių.

Apie 55 % iš Latvijos į Baltarusiją keliaujančių žmonių yra Latvijos piliečiai.

Pasak pasieniečių, Latvijos gyventojai į Baltarusiją vyksta aplankyti savo giminaičių ar protėvių palaidojimo vietų, turizmo, įskaitant medicininį turizmą, ir apsipirkti.

a
 

Turkijoje sumušti rusų turistai - kerštas už karą Ukrainoje

71 metų Olegas Gazmanovas, baigdamas karjerą, padarė viską, kad priartintų užmarštį

Ukrainos žurnalistai surengė provokaciją Baskovui, Koroliovai ir Ovsijenkai

Ravšanas ir Džamšudas priešingose barikadų pusėse: kokią poziciją dėl karo Ukrainoje užėmė Galustjanas ir Svetlakovas

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder