Izraelis pradeda visų pažeidžiamų pilnamečių skiepijimą ketvirtąja doze

 Izraelis trečiadienį paskelbė pradedąs visų pažeidžiamų pilnamečių skiepijimą ketvirtąja vakcinos nuo COVID-19 doze.

Izraelis buvo viena pirmųjų pasaulio šalių, pradėjusių savo gyventojų skiepijimą nuo COVID-19. Praėjusią vasarą čia buvo pradėta revakcinacijos kampanija ir nuo tada jau duotas leidimas skiepyti vyresnio amžiaus ir pažeidžiamus gyventojus ir ketvirtąja skiepo doze.

Trečiadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Nachmanas Ashas paskelbė apie naują revakcinacijos kampanijos etapą, kurio metu ketvirtąja doze bus skiepijami visi vyresni nei 18 metų pažeisto imuniteto žmonės ir priešakinių kovos su pandemija linijų darbuotojai.

N. Ashas rėmėsi tyrimu, kurio rezultatai rodo, kad, suleidus ketvirtąją „Pfizer“ vakcinos dozę, antikūnų kiekis organizme padidėja 3–5 kartus, palyginti su antikūnų kiekiu po trijų dozių.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki šiol keturiomis skiepo dozėmis paskiepyta apie 600 tūkst. izraeliečių. Šalyje iš viso gyvena 9,4 mln. žmonių.

Izraelyje pastarosiomis dienomis fiksuojami rekordiniai infekcijų skaičiai, visame pasaulyje stebint spartų omikron atmainos plitimą.

Izraelyje nuo pandemijos pradžios COVID-19 aukomis iš viso tapo 8 513 žmonių.

Sidebar placeholder