J. Bidenas pasikalbės su sąjungininkais NATO rytiniame sparne dėl padėties Ukrainoje

AV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketvirtadienį vaizdo ryšiu pasikalbės su sąjungininkais NATO rytiniame sparne ir aptars su jais savo derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu bei nuogąstavimus dėl karo Ukrainoje grėsmės, informavo Baltieji rūmai.

J. Bidenas „organizuos pokalbį su grupe mūsų sąjungininkų NATO rytiniame sparne, Bukarešto devyneto lyderiais, kad informuotų juos apie savo pokalbį su prezidentu Putinu, išklausytų jų požiūrius apie dabartinę saugumo padėtį ir pabrėžtų Jungtinių Valstijų įsipareigojimą transatlantiniam saugumui“, sakoma trečiadienį paskelbtame pranešime.

Bukarešto grupę sudaro Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Vengrija.

Baltieji rūmai nurodė, kad J. Bidenas šį konferencinį pokalbį surengs pasikalbėjęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Pastarasis paprašė daugiau JAV pagalbos atremiant tolesnių Rusijos atakų grėsmę.

Vakarų šalys sako esančios labai susirūpinusios dėl maždaug 100 tūkst. Rusijos karių, sutelktų netoli šalies sienos su Ukraina.

2014 metais Rusija jau aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir rėmė prorusiškus separatistus, kovojančius su Kijevo vyriausybe Rytų Ukrainoje.

Maskva sako, kad papildomos pajėgos buvo sutelktos siekiant neleisti Ukrainos įtraukti į JAV vadovaujama NATO karinį aljansą, nors šiuo metu Ukraina toli gražu nėra priartėjusi prie įstojimo į šią grupę.

J. Bidenas ir V. Putinas šią įtampa aptarė per antradienį surengtą pokalbį vaizdo ryšiu, trukusį ilgiau kaip dvi valandas.

Sidebar placeholder