Japonijos aukštesniųjų parlamento rūmų rinkimus laimėjo premjero Fumio Kishidos partija

Japonijos aukštesniųjų parlamento rūmų rinkimus aiškia persvara laimėjo ministro pirmininko Fumio Kishidos Liberaldemokratų partija (LDP). Partija vienvaldę daugumą užsitikrino ir be savo koalicijos partnerės „Komeito“, suskaičiavus visus balsus pranešė japonų žiniasklaida.

Per rinkimus, kurie vyko praėjus dviem dienoms po mirtino pasikėsinimo į buvusį partijos lyderį ir premjerą Shinzo Abę, LDP iškovojo 63 mandatus iš 125.

Rinkėjų aktyvumas siekė 52 proc. ir buvo tik nežymiai didesnis nei ankstesniuose rinkimuose, tačiau vis tiek vienas iki šiol žemiausių. Tai, kad laimės F. Kishidos valdančioji koalicija, tikėtasi dar prieš pasikėsinimą.

F. Kishida dabar turės solidžią daugumą didžiuliams iššūkiams šalyje spręsti. Tarp jų yra Japonijos ekonomikos atsigavimas, kuriam grėsmę kelia augančios energijos ir maisto produktų kainos.

Be to, Rusijos invazija į Ukrainą, augantys Kinijos galios siekiai ir Šiaurės Korėjos branduolinė bei raketų programos paaštrino saugumo situaciją.

Iki šiol neišspręstos ir struktūrinės problemos, pavyzdžiui, spartus visuomenės senėjimas dėl mažo gimstamumo, darbo jėgos trūkumas, gyventojų bėgimas iš kaimo bei didelė valstybės skola.

Po aiškios valdančiosios stovyklos pergalės, be to, vėl gali įsibėgėti debatai dėl LDP seniai siekiamų pacifistinės pokario konstitucijos pataisų.

Tai buvo nužudyto Sh. Abės politinio gyvenimo tikslas. Šalininkų stovykla dabar turi tam reikalingą dviejų trečdalių balsų daugumą.

LDP su dviem trumpomis pertraukomis yra valdžioje nuo savo įkūrimo 1955 metais. Partija gali pasigirti ištikimu elektoratu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder