Japonijos įmonė teigia nebegaminanti radijo stotelių, kurios buvo susprogdintos Libane
„IC-V82“ yra rankinė radijo stotelė, kuri buvo gaminama ir eksportuojama, be kita ko, ir į Artimuosius Rytus, nuo 2004 metų iki 2014-ųjų spalio. Jos gamyba buvo nutraukta maždaug prieš 10 metų, ir nuo to laiko mūsų bendrovė jomis nebeprekiauja“, – sakoma „Icom“ pranešime.
„Baterijų, reikalingų pagrindiniam įrenginiui veikti, gamyba taip pat buvo nutraukta, o holograminė plomba, skirta atpažinti suklastotiems gaminiams, nebuvo uždėta, todėl neįmanoma patvirtinti, ar gaminys buvo siunčiamas iš mūsų bendrovės“, – teigiama jame.
Pasak įmonės, užsienio rinkoms skirtus gaminius parduoda tik jos įgalioti platintojai, o jos eksporto programa grindžiama Japonijos saugumo srities prekybos kontrolės taisyklėmis.
„Visos radijo ryšio stotelės gaminamos mūsų gamybinėje dukterinėje įmonėje „Wakayama Icom Inc.“, esančioje Vakajamos prefektūroje, pagal griežtą valdymo sistemą... todėl gaminyje nėra jokių kitų dalių, išskyrus tas, kurias nurodo mūsų bendrovė. Be to, visos stotelės gaminamos toje pačioje gamykloje ir mes jų negaminame užsienyje“, – sakoma pranešime.
Per antrąją prietaisų sprogimų bangą trečiadienį „Hezbollah“ buveinėse Libane žuvo 20 žmonių ir daugiau kaip 450 buvo sužeista, pranešė pareigūnai.
Vienas „Hezbollah“ artimas šaltinis sakė, kad jos narių naudojamos radijo stotelės sprogo jos būstinėje Beirute, o valstybinė žiniasklaida pranešė apie panašius sprogimus Libano pietuose ir rytuose.
Šie pranešimai buvo paskelbti kitą dieną po to, kai vienu metu sprogus šimtams „Hezbollah“ naudojamų pranešimų gaviklių, per beprecedentį išpuolį, dėl kurio kaltinamas Izraelis, visame Libane žuvo 12 žmonių, įskaitant du vaikus, ir iki 2 800 buvo sužeista.
Izraelis jokių komentarų nepateikė. Baltieji rūmai perspėjo visas puses vengti „bet kokio eskalavimo“.
Rašyti komentarą