JAV aiškėja pirmieji kadencijos vidurio rinkimų rezultatai (1)

JAV pamažu aiškėja pirmieji kadencijos vidurio rinkimų rezultatai, kai kuriose valstijose jau užvėrus rinkimų apylinkes.

Remiantis daugelio žiniasklaidos priemonių, įskaitant CNN, „Sky News“ ir BBC, skelbiamais skaičiavimais, abiejų pagrindinių partijų – Demokratų ir Respublikonų – atstovai iki šiol užsitikrino po tiek pat vietų Senate, o lenktynėse dėl vietų Atstovų rūmuose šiuo metu pirmauja respublikonai.

Šiuose rinkimuose renkami 35 senatoriai iš 100 ir visi 435 Atstovų rūmų nariai.

Tad kol kas dar nėra visiškai aišku, ar pagrindiniuose šalies teisėkūros organuose bus svarbių pokyčių. Tiek Senatą, tiek Atstovų rūmus šiuo metu kontroliuoja demokratai.

Tam, kad prezidentas Joe Bidenas likusią pusę savo kadencijos galėtų toliau vykdyti savo politinę darbotvarkę, jo partijai būtina tolesnė šių organų kontrolė.

Prieš rinkimus atliktos apklausos rodo, kad Atstovų rūmuose pranašumą gali įgyti respublikonai.

Be abiejų Kongreso rūmų narių šalyje per šį balsavimą taip pat renkami daugelio valstijų gubernatoriai. Kai kur pokyčių aukščiausiuose postuose nebus – pavyzdžiui, įprastai respublikonus daugiausiai renkančioje Floridos valstijoje, anot prognozių, gubernatoriumi didele balsų persvara perrinktas COVID-19 ribojimų ir abortų priešininkas respublikonas Ronas DeSantis.

Tuo metu Pensilvanijos gubernatoriaus pareigas vėl eis demokratas – čia šiame poste Tomą Wolfą pakeis Joshas Shapiro.

Tačiau kai kur pranešama apie didesnius pokyčius – pavyzdžiui, respublikoniškas pietinis Arkanzasas turės pirmąją moterį gubernatorę, kuria taps buvusi Baltųjų rūmų spaudos sekretorė respublikonė Sarah Huckabee Sanders, o Masačusetsui vadovaus demokratė Maura Healey. Ji taps pirmąja savo homoseksualumo neslepiančia kurios nors valstijos gubernatore JAV istorijoje.

Kadangi dar neužsidarė visos rinkimų apylinkės, rinkėjų aktyvumas nežinomas. Tačiau savo balsą iš anksto atidavė daugiau kaip 40 mln. amerikiečių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder