JAV įvardino kada Rusija puls Ukrainą (7)

JAV žvalgyba išsakė prielaidą, kad Rusija įsiveržimą į Ukrainos teritoriją planuoja 2022-ųjų pradžioje. Tokią informaciją, remdamasi neįvardintu šaltiniu prezidento Džo Baideno (Joe Biden) administracijoje, paskelbė „Associated Press".

Leidinio pašnekovo teigimu, Maskva planuoja į Ukrainos pasienį permesti 175 tūkst. kariškių, pusė iš kurių jau yra numatytose pozicijose.

Taip pat jis pareiškė, kad Rusija numačiusi pasienio regionuose, kartu su šarvuota technika, artilerija ir vis būtina įranga, dislokuoti maždaug 100 „taktinių grupių batalionų".

Tai būtų maždaug dvigubai didesnės pajėgos, negu tos, kurios praėjusių metų pavasarį buvo naudojamos netoli Ukrainos sienos vykusiuose taktiniuose mokymuose.

Vokietijos leidiniui „Bild" neįvardinti šaltiniai NATO ir saugumo tarnybose teigė, kad puolimas gali prasidėti sausio pabaigoje - vasario pradžioje. Pirmame etape Ukrainą planuojama apsupti iš pietų. Šaltinių teigimu, taip bus ne tik užtikrintas Krymo aprūpinimas, bet ir Ukraina nebeturės išėjimo į jūrą.

Paraleliai Maskva permes savo tankų dalinius į Luhanską ir Charkovo regioną, taip siekdama priartėti prie didžiųjų šalies šiaurės - rytų miestų - Dnepro ir Poltavos.

NATO strategų turima informacija, trečiame etape rusų kariai puls Kijevą iš šiaurės. Jie turėtų užimti Korosten - Uman liniją, taip atkirsdami tiekimą iš Vakarų Ukrainos. Šaltinio teigimu, būtent šiame etape ir tikimasi sulaukti Kijevo kapituliacijos.

Tai kad pastoviai raso kad jau nuo 2014m. uzpuole?! Su kuo tada kariauja 7 metus, jeigu tik dabar planuoja pulti?
hm, 2021-12-06 11:30
Bidenonui sūnui Ukrainoje,,,vie dėl to ką pasakė JAV apkalta trumpui surengė,,,teisingai trampas pasakė...o JAV laiminga tiems ginklus ir pati nieko nesikis, tik į ugnį dar labiau žibalo geopolitinio papilstys...
Vat biznis bus, 2021-12-06 11:27
žiauri žinia... tikėkimės nepasiteisins ir diplomatija bei politika nugalės. Nestebina mongolų palikuonių troškimas kuo daugiau žemių bet kokia sąskaita prisigrobti.
jis, 2021-12-06 09:44
Sidebar placeholder