JAV karinės oro pajėgos išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti tolimojo nuotolio raketą

Trečiadienį, rugsėjo 6 d., 1.26 val. po pietų, iš Vandenbergo kosminių pajėgų bazės (Kalifornija) buvo atliktas operatyvinis bandomasis neginkluotos tarpžemyninės balistinės raketos "Minuteman III" paleidimas.

Tarpžemyninių raketų bandomojo paleidimo programos tikslas - patvirtinti ir patikrinti ginkluotės sistemos saugą, saugumą, veiksmingumą ir parengtį, praneša Oro pajėgų pasaulinė smogiamoji vadovybė.

JAV karinės oro pajėgos trečiadienį išbandė neginkluotą branduolinį užtaisą galinčią nešti tolimojo nuotolio raketą, praneša Karinių oro pajėgų pasaulinė smogiamoji vadovybė.

Neginkluota tarpžemyninė balistinė raketa "Minuteman III" su trimis bandomosiomis grįžtančiomis raketomis buvo paleista iš Vandenbergo oro pajėgų bazės Kalifornijoje ir nukeliavo 4 200 mylių iki Kvadžaleino atolo Maršalo salose.

Trečiadienį, rugsėjo 6 d., 1 val. 26 min. vietos laiku iš Vandenbergo kosminių pajėgų bazės Kalifornijoje paleista operatyvinė bandomoji neginkluota tarpžemyninė balistinė raketa "Minuteman III".

Tarpžemyninių raketų bandomojo paleidimo programos tikslas - patvirtinti ir patikrinti ginkluotės sistemos saugą, saugumą, veiksmingumą ir parengtį, praneša Oro pajėgų pasaulinė smogiamoji vadovybė.

"Šiais bandomaisiais paleidimais tikrinamas ICBM ginkluotės sistemos tikslumas ir patikimumas, todėl gaunama vertingų duomenų, užtikrinančių nuolatinę saugią, patikimą ir veiksmingą branduolinio atgrasymo priemonę", - sakoma pranešime.

JAV reguliariai bando savo tarpžemyninių ginklų sistemą, kad patikrintų jos tikslumą ir patikimumą.

Raketa buvo paleista 1.26 val.

Tokie bandymai vyko daugiau kaip 300 kartų ir "nėra dabartinių pasaulio įvykių rezultatas", teigiama pareiškime.

"JAV branduolinė įmonė yra kertinis saugumo akmuo, užtikrinantis Amerikos žmonių ir mūsų sąjungininkų visame pasaulyje laisvę", - sakė 377-osios bandymų ir vertinimo grupės vadas pulkininkas Chrisas Cruise'as.

"Šis bandomasis paleidimas siunčia akivaizdžią atgrasymo žinią mūsų jungtinių pajėgų ir pasaulinių partnerių vardu, ir aš negaliu labiau didžiuotis šią misiją atliekančių lakūnų ir sargybinių profesionalumu."

Pasak Pentagono, JAV iš anksto pranešė Rusijai apie bandymą.

"Vadovaudamosi standartinėmis procedūromis, Jungtinės Valstijos perdavė išankstinį pranešimą pagal Hagos elgesio kodeksą ir iš anksto informavo Rusijos vyriausybę pagal galiojančius dvišalius įsipareigojimus", - antradienį per spaudos brifingą sakė brigados generolas Patas Ryderis (Pat Ryder).

Raketa "Minuteman III" tradiciškai žinoma kaip vienintelė JAV branduolinių raketų triados sausumos dalis.

Kitos dvi triados dalys yra povandeniniais laivais paleidžiamos balistinės raketos "Trident" ir branduoliniai ginklai, kuriuos neša tolimojo nuotolio strateginiai bombonešiai.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: CNN

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder