JAV pareiškė „stiprią“ paramą su migrantų krize kovojančiai Lenkijai

JAV prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas trečiadienį pareiškė savo kolegai iš Lenkijos „stiprią“ Vašingtono paramą jo šalies kovoje su Baltarusijos koordinuojama migrantų krize.

J. Sullivanas „pareiškė Lenkijai stiprią paramą migrantų krizę sukūrusių (Baltarusijos prezidento Aliaksandro) Lukašenkos režimo veiksmų akivaizdoje“, teigiama Baltųjų rūmų pranešime.

J. Sullivanas per pokalbį telefonu Lenkijos Nacionalinio saugumo biuro vadovui Pavelui Solochui taip pat pabrėžė „stiprų dvišalį bendradarbiavimą gynybos klausimais ir pasveikino nuolatines pastangas stiprinti NATO atgrasymo politiką“, priduriama pranešime.

„Jie taip pat pasikeitė nuomonėmis apie Rusijos kariuomenės aktyvumą prie Ukrainos“, – taip pat sakoma pranešime.

Lenkija kaltina Baltarusiją sąmoningai kurstant politinę ir žmogaus teisių krizę bei viliojant daugiausiai iš Artimųjų Rytų kilusius migrantus, žadant jiems nesunkų patekimą į Lenkiją ir Europos Sąjungą (ES).

Baltarusija tokius kaltinimus atmeta, o Lenkija teigia, kad Minsko rėmėja Rusija taip pat prisideda prie bandymų destabilizuoti ES.

Teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) trečiadienį teigė, kad Baltarusijos pasieniečiai galimai kankina migrantus, tačiau taip pat nurodė, kad „rimtų žmogaus teisių pažeidimų“ padarė ir Lenkija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder