JAV pasirengusios skirti Ukrainai trečiąją paramą - milijardą JAV dolerių

JAV perspėjo Baltarusiją dėl pagalbos Rusijai puolant Ukrainą

(2)

JAV antradienį perspėjo Baltarusiją, kad jos autoritarinei valdžiai taip pat grės pasekmės, jei ji padės Rusijai užpulti Ukrainą.

„Taip pat aiškiai nurodėme Baltarusijai, kad jei ji leis naudotis savo teritorija puolant Ukrainą, ji sulauks greito ir ryžtingo Jungtinių Valstijų ir mūsų sąjungininkų bei partnerių atsako“, – reporteriams sakė JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price'as.

„Jei invazija vyks iš Baltarusijos teritorijos, jei ten bus nuolatos dislokuojami Rusijos kariai, NATO gali tekti iš naujo įvertinti savo pajėgų padėtį su Baltarusija besiribojančiose šalyse“, – pridūrė N. Price'as.

Ilgametis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka yra artimas Rusijos vadovo Vladimiro Putino sąjungininkas ir pats yra susidorojęs su masiniais protestais, kurių metu buvo kvestionuojamas jo legitimumas.

A. Lukašenka praėjusį mėnesį paskelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos kariai dalyvaus bendrose karinėse pratybose, ir JAV tuomet ėmė skambinti pavojaus varpais, jog Baltarusijos teritorijoje gali atsirasti branduolinių ginklų.

Rusijai prie Ukrainos sienų praėjusių metų pabaigoje sutelkus milžiniškas karines pajėgas, pradėta būgštauti, kad Maskva gali inicijuoti puolimą ir taip duoti pradžią dideliam konfliktui visoje Europoje. Nors Rusija tikina neturinti planų įsiveržti į Ukrainą, šalis mainais į padėties deeskalaciją pareikalavo saugumo garantijų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder