Povandeninis laivas

JAV, reaguodama į Rusijos karo laivų vizitą, perkelia povandeninį laivą prie Kubos krantų

Jungtinės Valstijos dislokavo greitaeigį atakos povandeninį laivą "USS Helena" į Gvantanamo įlanką, socialinėje žiniasklaidoje X pranešė JAV kariuomenės Pietų vadavietė. Tai įvyko Rusijos karinių jūrų pajėgų laivams apsilankius Kuboje.

"Greitojo puolimo povandeninis laivas "USS Helena" yra Gvantanamo įlankoje kaip įprasto vizito dalis, nes regionas patenka į JAV Pietų vadavietės atsakomybės zoną. <...> Laivo buvimo vieta ir tranzitas buvo suplanuoti iš anksto", - sakoma pranešime.

Tačiau "Associated Press" rašo, kad JAV karinio jūrų laivyno povandeninis laivas į Gvantanamo įlanką atvyko norėdamas "pademonstruoti jėgą", susijusią su Rusijos karinių laivų vizitu regione.

Kiti JAV karinio jūrų laivyno laivai stebi Rusijos laivų manevrus, kurie, pasak Pentagono pareigūnų, nekelia grėsmės Jungtinėms Valstijoms, pažymi agentūra.

Birželio 12 d. Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad karinio jūrų laivyno laivai baigė didelio tikslumo ginklų naudojimo pratybas ir atplaukė į Havanos uostą.

Į būrį įeina Sovietų Sąjungos laivyno fregata "Admirolas Gorškovas", atominis povandeninis raketinis kreiseris "Kazan", vidutinės galios jūrinis tanklaivis "Akademikas Pašinas" ir gelbėjimo vilkikas "Nikolajus Čikeris".

Pasak Kubos karinio departamento pranešimų, Rusijos laivai Havanos uoste bus iki birželio 17 d. 

Remiantis Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos strateginių ryšių koordinatoriaus Džono Kirbio (John Kirby) pareiškimu, JAV neturi informacijos apie Rusijos laivuose esančius branduolinius ginklus.

Tačiau povandeniniame laive, JAV žvalgybos duomenimis, yra branduolinis įrenginys, pažymėjo J. Kirby.

Helena priklauso Los Andželo klasės povandeniniams laivams.

Tokie povandeniniai laivai sudaro JAV karinio jūrų laivyno povandeninių pajėgų pagrindą.

Povandeninis laivas buvo nuleistas į vandenį 1986 m., jo ilgis - 110 metrų.

JAV karinis jūrų laivynas iš viso turi 62 šios klasės povandeninius laivus, iš kurių 41 yra eksploatuojamas. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder