JAV siekia persivilioti Rusijos specialistus

Dabartinio JAV vadovo Džo Baideno (Joe Bidon) administracija svarsto galimybę supaprastinti atvykimo į valstijas tvarką aukštųjų technologijų sferoje dirbantiems rusams. Tokią informaciją, remdamasi savo šaltiniais, paviešino agentūra „Bloomberg".

Agentūra tai įvardino kaip inovatyvaus sektoriaus specialistų „atėmimą" iš Rusijos vadovo Vladimiro Putino. Darbo vizą siekiantiems gauti rusų specialistams gali būti nebetaikomas reikalavimas turėti JAV konkretų darbdavį.

Šis palengvinimas galios magistro arba mokslų daktaro laipsnį technologijų, inžinerijos arba matematikos srityje turintiems Rusijos piliečiams. Ir bus visiškai nesvarbu ar išsilavinimą rusai įgijo JAV, ar kurioje kitoje šalyje.

Neįvardintas šaltinis Nacionalinio saugumo tarnyboje patvirtino, kad šiais pakeitimais siekiama artimiausioje bei ilgalaikėje perspektyvoje susilpninti Rusijos aukštųjų technologijų sektorių ir inovacinę bazę.

Pirmiausia Džo Baideno administraciją domina puslaidininkių, kosminių technologijų, kibernetinio saugumo, dirbtinio intelekto ir branduolinės energetikos srityse dirbantys specialistai.

Administracijos atstovai agentūrai teigė, kad dėmesys į Rusijos specialistų nutekėjimą buvo atkreiptas po to, kai pastaroji užpuolė Ukrainą. Rusijos elektroninės komunikacijos asociacijos paskaičiavimais, balandį Rusiją galėjo palikti apie 70 - 100 tūkst. informacinių technologijų sektoriaus specialistų.

Kovą iš šalies išvyko 50-70 tūkst. informatikų.

Siekdama sustabdyti protų nutekėjimą, Rusijos valdžia informacinės srities darbuotojams numatė nemažai lengvatų. Tarp jų - privalomo šaukimo į kariuomenę atidėjimas ir lengvatinis kreditas būstui.

Taip pat bandoma prisivilioti specialistus iš užsienio - jiems žadama ne tik supaprastinti leidimų gyventi išdavimą, bet ir suteikti Rusijos pilietybę.

„Respublika.lt" primena, kad ne taip seniai tūkstančius Rusijos ir Baltarusijos informacinės srities specialistų Lietuvai žadėjo Laisvės partijos narė, Ekonomikos ir inovacijų ministrė

Respublika.lt info

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder