JAV sumuštas neigiamo požiūrio į Rusiją rekordas

JAV sumuštas neigiamo požiūrio į Rusiją rekordas

(11)

Neigiamai Rusiją vertinančių amerikiečių skaičius pasiekė rekordinį lygį - 90 proc. Tuo pat metu 59 proc. iš jų laikosi "itin neigiamos" nuomonės, rodo "Gallup" apklausų tarnybos tyrimo duomenys. 

Teigiamai Rusiją vertina tik 9 % amerikiečių. Tai mažiausias rodiklis nuo 1989 m. Pernai jis siekė 15 proc.

Dauguma respondentų (56 proc.) mano, kad Rusijos ir Ukrainos karas kelia rimtą grėsmę gyvybiškai svarbiems JAV interesams.

Be to, daugiau nei pusė amerikiečių (51 proc.) mano, kad Rusijos karinė galia taip pat kelia "rimtą grėsmę", nors pernai šis skaičius buvo didesnis - 59 proc.

Analitikai šį nuosmukį aiškina užsitęsusiu karu Ukrainoje, nes Rusija nepasiekė reikšmingų rezultatų mūšio lauke ir už kelias sėkmes turėjo sumokėti didelę kainą - daug personalo ir įrangos.

Kartu su Rusija Iranas, Irakas ir Šiaurės Korėja buvo tarp keturių šalių, kurioms amerikiečiai pritarė mažiau nei 10 %.

Tuo pat metu 68 proc. respondentų teigė teigiamai vertinantys Ukrainą. Šiuo metu tai yra aukščiausias rodiklis.

Sociologai atkreipia dėmesį, kad amerikiečių požiūris į Rusiją per pastarąjį dešimtmetį, kai į valdžią antrą kartą atėjo prezidentas Vladimiras Putinas, pablogėjo.

Ši tendencija daugiausia siejama su padažnėjusiais žmogaus teisių pažeidimais Rusijoje ir Krymo aneksija, taip pat su susirūpinimu dėl Maskvos kišimosi į JAV rinkimus.

Gallupo apklausa panaši į Ronaldo Reigano fondo 2022 m. gruodžio mėn. paskelbtą tyrimą. Tuomet buvo skelbiama, kad 82 proc. amerikiečių Rusiją laiko priešu ir laiko ją antra pagrindine grėsme po Kinijos.

Tuo pat metu Ukrainą sąjungininke įvardijo rekordinis 76 proc. respondentų skaičius.

Rusijoje apklausą panašia tema rugpjūčio mėnesį atliko Levados centras.

Septyniasdešimt vienas procentas rusų teigė neigiamai vertinantys Jungtines Valstijas. 65 proc. taip pat neigiamai vertina Europos Sąjungą. Ukrainos labai nemėgsta 66 proc. respondentų.

Šaltinis: "The Moscow Times"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder