A. Blinkenas atvyko į Izraelį

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas atvyko į Izraelį

Su tarpininkavimo misija po Artimuosius Rytus keliaujantis JAV valstybės sekretorius Anthony‘is Blinkenas pirmadienio vakarą atvyko į Izraelį. Prieš tai jis Saudo Arabijoje susitiko su kronprincu Mohammedu bin Salmanu.

Antradienį A. Blinkenas Tel Avive, be kita ko, susitiks su savo naujuoju Izraelio kolega Israeliu Katzu. Susitikime veikiausiai bus kalbama apie tai, kaip užkirsti kelią Gazos karui išplitimui į kitas regiono šalis, ypač – Libaną. Taip pat gali būti diskutuojama apie Gazos Ruožo ateitį pasibaigus karui.

„Norime bendradarbiauti ir koordinuoti savo pastangas, kad padėtume Gazai stabilizuotis ir atsigauti, nubrėžtume politinį kelią palestiniečiams ir dirbtume dėl ilgalaikės taikos, saugumo ir stabilumo“, – prieš tai Saudo Arabijoje kalbėjo A. Blinkenas, kurį cituoja „Times of Israel“.

JAV reikalauja geresnio humanitarinio žmonių aprūpinimo Gazos Ruože ir labiau paisyti civilių gyventojų Izraelio pajėgoms kovojant su „Hamas“ teroristais. JAV prezidentas Joe Bidenas rinkimų kampanijos kalboje pareiškė „tyliai“ dirbąs su Izraelio vyriausybe ir norįs pasiekti, kad Izraelis smarkiai sumažintų savo karinį buvimą Gazos Ruože.

Tai jau ketvirtoji A. Blinkeno kelionė Artimuosiuose Rytuose nuo „Hamas“ ir kitų ekstremistinių grupuočių teroristinio išpuolio prieš Izraelį spalio 7 d. Per ją jis jau lankėsi ar dar lankysis Saudo Arabijoje, Izraelyje, Turkijoje, Graikijoje, Jordanijoje, Katare, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, taip pat Vakarų Krante ir Egipte.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder