Jensas Stoltenbergas

Jensas Stoltenbergas: karas Ukrainoje gali tęstis ne vienerius metus

Sekmadienį NATO vadovas pareiškė, kad karas Ukrainoje gali tęstis ne vienerius metus, Rusijai suintensyvinus puolimą po to, kai Europos Sąjunga paskelbė rekomendaciją dėl Ukrainos kandidatavimo į bloko narius.

Jensas Stoltenbergas sakė, kad moderniausios ginkluotės tiekimas Ukrainos kariams padidintų galimybes išlaisvinti rytinį Donbaso regioną iš Rusijos kontrolės, rašė Vokietijos laikraštis „Bild am Sonntag“.

„Turime būti pasirengę pasirengti tam, kad karas gali užtrukti ne vienerius metus. Negalime nuleisti rankų ir nustoti remti Ukrainą, – sakė aljanso generalinis sekretorius J. Stoltenbergas. – Net jei išlaidos bus didelės, ir ne tik dėl karinės paramos, bet ir dėl kylančių energijos bei maisto kainų“.

Penktadienį Kyjive lankęsis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas savaitgalį taip pat kalbėjo, kad reikia ruoštis ilgam karui.

Tai reiškia, kad reikia užtikrinti, jog „Ukraina gautų ginklų, įrangos, amunicijos ir mokymų greičiau nei užpuolikas, – rašė B. Johnsonas savo skiltyje Londono laikraštyje „Sunday Times“. – Laikas yra gyvybiškai svarbus veiksnys“.

Šeštadienį kalbėdamas su žurnalistais B. Johnsonas pabrėžė, kad reikia vengti „nuovargio dėl Ukrainos“. Pasak jo, Rusijos pajėgoms „žingsnis po žingsnio stumiantis į priekį“, sąjungininkai turi parodyti ukrainiečiams, kad yra pasirengę juos palaikyti ilgą laiką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder