Joe Bidenas: „Rusijos branduolinio ginklo grėsmės rimčiausios nuo 1962 m.

Rusijos grasinimai panaudoti branduolinį ginklą yra rimčiausi tokie perspėjimai nuo Kubos raketų krizės laikų, pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas.  

J. Bidenas perspėjo savo kolegą iš Rusijos Vladimirą Putiną, kad jis "nejuokauja", kai kalba apie galimą taktinių branduolinių ginklų arba biologinių ar cheminių ginklų panaudojimą. 

Jis pridūrė, kad Kremliaus remiamos pajėgos "nepakankamai efektyviai veikia", ir teigė, kad JAV bando išsiaiškinti, kaip V. Putinas "pasitraukia" iš karo. 

"Pirmą kartą nuo Kubos raketų krizės laikų turime tiesioginę branduolinių ginklų panaudojimo grėsmę, jei iš tikrųjų viskas ir toliau klostysis taip, kaip iki šiol", - ketvirtadienį Niujorke demokratų rėmėjams sakė J. Bidenas.

"Nuo Kenedžio ir Kubos raketų krizės laikų nesame susidūrę su Armagedono perspektyva", - sakė jis.

Per 1962 m. krizę prezidento Džono Kenedžio vadovaujamos Jungtinės Valstijos ir Sovietų Sąjunga, vadovaujama jos lyderio Nikitos Chruščiovo, priartėjo prie branduolinio ginklo panaudojimo dėl Kuboje esančių sovietinių raketų.

"Nemanau, kad yra toks dalykas, kaip galimybė lengvai (panaudoti) taktinį branduolinį ginklą ir nesibaigti Armagedonu", - sakė J. Bidenas.

V. Putinas, kuriam penktadienį sukako 70 metų, perspėjo, kad protestui Rusijos teritorijoje panaudos visas būtinas priemones, įskaitant Rusijos branduolinį arsenalą. 

Tai įvyko po to, kai Maskva aneksavo keturis Ukrainos regionus, kurie, jos teigimu, dabar yra jos teritorijos dalis. 

Savo pastabose Australijos Lowy institutui V. Zelenskis sakė, kad NATO turėtų suduoti prevencinius smūgius Rusijai, kad neleistų jai panaudoti branduolinių ginklų.

Pasak naujienų agentūros RIA, Kremlius pasmerkė Zelenskio komentarus kaip "raginimą pradėti dar vieną pasaulinį karą su nenuspėjamomis, siaubingomis pasekmėmis".

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: euronews.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder