Jungtinėje Karalystėje „XL bully“ veislės šunys vėl mirtinai sukandžiojo žmogų

(1)

Jungtinėje Karalystėje „XL bully“ veislės šunys vėl mirtinai sukandžiojo žmogų

Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas dar vienas atvejis, kai „XL bully“ veislės šunys vėl mirtinai sukandžiojo žmogų.

Skelbiama, kad į šeštą dešimtį įkopusi moteris pirmadienį mirė vienuose rytų Londono namuose, kai ją mirtinai sukandžiojo jos pačios auginti ir registruoti šunys. Medikai dar bandė gelbėti Cornwall Close, Hornchurche, gyvenusią moterį, tačiau ji mirė įvykio vietoje.

Du šunis ginkluoti pareigūnai išsivežė.

Kaip žinoma, nuo vasario 1 d. Anglijoje ir Velse tapo nusikaltimu laikyti „XL bully“ veislės šunį neturint vadinamojo išimties sertifikato. Britų vyriausybė ėmėsi veiksmų uždrausti tokios veislės šunis po virtinės išpuolių prieš žmones.

Nacionalinės statistikos biuro duomenimis, praėjusiais metais žuvo 16 šunų sukandžiotų žmonių, o tai yra ženklus atvejų padidėjimas po to, kai ankstesniais metais tokių atvejų skaičius būdavo vienženklis.

Vietos šunų dresuotoja Michaela Scott sakė, kad dauguma „XL bully“ savininkų stengiasi užtikrinti žmonių ir savo šunų saugumą. Netoli naujausio incidento vietos gyvenanti moteris sako, kad tokie išpuoliai gali išgąsdinti žmones, kurie nedirba su šios veislės šunimis.

„Tai tikrai liūdnas atvejis konkrečiam žmogui, kaimynams, vietos bendruomenei“, – sakė ji.

Moters teigimu, šiame rajone yra gana daug žmonių, turinčių šios veislės šunų. Ji sakė, kad išaugo savininkų poreikis pasinaudoti jos mokymo programa, kuri padėtų jų šunims prisitaikyti prie naujų taisyklių.

„Šeimininkai nori daryti tai, kas teisinga jų šuniui, – sakė ji. – Jie nori žinoti, kaip užtikrinti, kad jų šuo būtų saugus, taip pat ir visi kiti būtų saugūs.“

Šiuo metu Anglijoje ir Velse auginantieji „XL bully“ veislės šunis privalo šunis kastruoti ir paženklinti mikroschema ir viešose vietose vedžioti tokius šunis su antsnukiu ir pavadėliu.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder