Degalinėse – prastos žinios vairuotojams

Jungtinės Karalystės degalinėse – brangiausias kuras Europoje

(3)

Remiantis nauja analize, JK vairuotojams taikomos didžiausios dyzelino kainos Europoje.

Tyrimą atlikusi RAC teigė, kad „nėra jokios svarios priežasties“, kodėl Didžiosios Britanijos degalų pardavėjai nemažina kainų. Ji nustatė, kad vidutinė dyzelino litro kaina JK degalinėse yra 155 p.

Tai yra 5 pensais daugiau nei Airijoje ir Belgijoje, kuriose bendras antras pagal brangumą dyzelinas yra 150 pensų už litrą.

Netgi 2022 m. pavasarį sumažinus degalų mokestį 5 pensais už litrą, JK ir Italija taiko didžiausią dyzelino tarifą Europoje – 52,95 penso už litrą, tačiau Italijos vidutinė kaina degalinėse yra 7 pensais už litrą pigesnė – 148 pensai.

Prancūzijos muito tarifas yra tik 1 pensu už litrą mažesnis nei JK, tačiau vidutinė dyzelino kaina yra 9 pensais už litrą pigesnė – 146 pensai. Analizė pagrįsta Europos Komisijos ir JK konkurencijos ir rinkų tarnybos duomenimis.

Vyriausybės duomenimis, dyzeliniai varikliai sudaro apie trečdalį visų JK licencijuotų automobilių – 11,4 mln. Didžioji dauguma komercinių transporto priemonių, tokių kaip furgonai ir sunkvežimiai, taip pat varomi dyzelinu.

RAC degalų atstovas Simonas Williamsas brangiausio Europoje dyzelino turėjimą pavadino „labai abejotina garbe“ JK. Jis sakė: „Vidutinė mažmeninė dyzelino marža – tai skirtumas tarp pristatytos didmeninės kainos ir mažmeninės kainos be PVM – yra 18 p.

Tai šokiruojančiais 10 pensų daugiau nei ilgalaikis vidurkis. Jei mažmenininkai taikytų sąžiningesnes kainas, vidutinė dyzelino litro kaina tikrai turėtų sumažėti iki maždaug 145 pensų.

Benzino marža taip pat, mūsų nuomone, yra neprotingai didelė – 13 pensų. Mes nematome jokios svarios priežasties, kodėl mažmenininkai Britanijoje nemažina kainų degalinėse“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder