Jūreivis valandą praleido tyliausiame pasaulyje kambaryje: kas jam nutiko
Gineso rekordų knygos pripažinta tyliausia vieta pasaulyje, Orfildo laboratorijoje Mineapolyje (Minezota, JAV) esantis tylusis kambarys vadinamas kambariu be aido.
NBC naujienų reporteris Gary Sandersas kartu su JAV karinio jūrų laivyno karininku Nicku Hare'u, jūreiviu, siekiančiu grįžti į normalų gyvenimą, apsilankė „begarsiame kambaryje“, moksliškai vadinamame „tylos kamera“.
Devynis mėnesius praleidęs ant lėktuvnešio „Abraham Lincoln“ denio atviroje jūroje, kai laive buvo tūkstančiai jūreivių, o lėktuvai nuolat kilo ir leidosi, N. Hare'as pasiilgo kasdienės ramybės, pavyzdžiui, pasivaikščiojimų miške netoli savo namų Niujorko valstijoje.
Devynis mėnesius miegojimas kambaryje su 100 kitų žmonių padarė savo, todėl jis pats paprašė sėdėti visiškoje tyloje tylos kameroje, kad grįžtų į normalų gyvenimą.
Patalpa, kurioje įrengti 90 cm ilgio polistireninio putplasčio pleištai ir betono bei plieno izoliacija, sugeria 99,99 proc. garso. Tai viskas, ko jis norėjo po to, kai pasakė, kad pastarieji devyni mėnesiai buvo „tarsi gyvenimas po amerikietiškais kalneliais“. Taigi tyliausiame pasaulyje kambaryje, kuriame galima „išgirsti, kaip krenta stiletas“, Hare'as nusprendė pasėdėti daugiau nei valandą ir persikvalifikuoti.
Respublikonas Sandersas sakė, kad ten išbuvo tik penkias minutes, ir paaiškino: „Ten toks didelis spaudimas, tarsi važiuotum automobiliu į kalną ir turėtum nuolat ryti ir žiovauti, kad išlygintum spaudimą, ir esu beveik tikras, kad girdžiu, kaip kraujas sruvena mano kakle.“
„Orfield Laboratories“ savininkas ir įkūrėjas Stivas Orfildas (Steve Orfield) sakė: „Ausis yra ir garsiakalbis, ir mikrofonas, o kai jai trūksta garso, ji pati jį gamina, sukuria savo burnos haliucinacijas.“
Pasirodo, kamera egzistuoja tam, kad padėtų išbandyti tokių gaminių kaip dulkių siurbliai ar ligoninės įranga garso lygį - joje sėdintys žmonės nėra jos pagrindinė paskirtis.
Kurį laiką joje pabuvęs Hare'as prisipažino: „Truputį dezorientuoja, tai įdomu“.
Tačiau nepaisant šio pradinio nerimo, jūreivis ištvėrė daugiau nei valandą, o po sesijos Sandersas atėjo patikrinti, kaip jis jaučiasi, ir įsitikino, kad jis gali atsistoti, sakydamas, kad jaučiasi „klibantis“.
Žurnalistas paklausė, ar girdi besileidžiančius lėktuvus, į ką Hair atsakė: „Ne dabar, aš negaliu, tai labai įdomu“, patvirtindamas, kad jo įrašas iš tikrųjų buvo „ištrintas“.
Taip karinio jūrų laivyno karininkas sulaukė ilgai lauktos ramybės ir tylos.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą