Kačių ir šunų vagystes JK norima pripažinti kriminaliniu nusikaltimu

Kačių ir šunų vagystes Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje siekiama padaryti specialiu baudžiamuoju nusikaltimu.

Penktadienį Bendruomenių Rūmuose svarstomame įstatymo projekte numatoma kriminalizuoti naminių gyvūnėlių vagystes.

Pagal šį teisės aktą už šį nusikaltimą nuteistam asmeniui grėstų bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų, skelbia britų spauda. Manoma, kad ministrai „labai palankiai vertina“ šį planą.

Šiuo metu naminiai gyvūnai pagal įstatymus laikomi nuosavybe, o naminio gyvūno vagystei taikomas 1968 metais priimtas Vagystės įstatymas. Panašus įstatymas galioja ir Škotijoje.

Vyriausybė yra pažadėjusi, kad 2021 metais šunų vagystė bus laikoma baudžiamuoju nusikaltimu, tačiau toks teisės aktas iki šiol nėra priimtas. Pirminis pažadas buvo duotas atsižvelgiant į rekomendacijas, kurias pateikė darbo grupė dėl augintinių vagysčių, sudaryta reaguojant į susirūpinimą dėl šunų vagysčių per koronaviruso pandemiją.

„Augintinio vagystė yra siaubingas nusikaltimas, kuris gali sukelti šeimoms didelį emocinį stresą, o beširdžiai nusikaltėliai pasipildo savo kišenes“, – sakė tuometinė vidaus reikalų ministrė Priti Patel.

Jos teigimu, pakeitus įstatymą būtų pripažinta, kad „gyvūnai yra kur kas daugiau nei nuosavybė, ir policijai bus suteikta papildoma priemonė, padedanti patraukti šiuos šlykščius asmenis baudžiamojon atsakomybėn“.

Įstatymo projektą dėl augintinių vagysčių pateikė konservatorė parlamento narė Anna Firth.

Ji BBC sakė, kad dėl mažo baudžiamojo persekiojimo skaičiaus augintinių vagystės yra „mažos rizikos ir didelio atlygio nusikaltimas“.

„Man tiesiog atrodo neįtikėtina, kad gyvos būtybės, mūsų šeimos nario, praradimą vertiname taip, tarsi tai būtų elektrinis įrankis ar nešiojamasis kompiuteris“, – sakė ji.

Policijos duomenys rodo, kad 2021 metais, palyginti su ankstesniais metais, policijos užregistruotų kačių vagysčių padaugėjo 40 proc., o nuo 2015 metų ši skaičius šoktelėjo daugiau nei keturis kartus.

Privačių narių įstatymo projektui daug sunkiau tapti įstatymu, tačiau jo galimybės padidėja, jei jis užsitikrina vyriausybės paramą. Norint, kad įstatymo projektas taptų įstatymu, jis turėtų pereiti visus įprastus etapus Bendruomenių Rūmuose ir Lordų Rūmuose iki visuotinių rinkimų paskelbimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder