Princas Williamas

Kate Middleton ir princo Williamo draugė kaltinama apiplėšusi Kiniją

Po to, kai socialiniuose tinkluose pasirodė Deivido ir Rožės Cholmondeley dvaro nuotraukos, Kinijos "TikTok" vartotojai ėmė reikalauti grąžinti "pavogtas vertybes". Nuotraukoje matyti, kad name gausu Čing dinastijos antikvarinių daiktų.

Davidas Cholmondeley, 7-asis Cholmondeley markizas, ir jo žmona Rose Hanbury atsidūrė skandalo centre.

Princo Williamo ir Kate Middleton kaimynai ir draugai iš Norfolko buvo apkaltinti, kad jų didingas 106 kambarių dvaras pilnas neteisėtai įsigytų Čing dinastijos antikvarinių daiktų.

Apie tai rašo dienraštis "The Daily Mail".

Houghton Hall yra 7-ojo markizo Cholmondeley šeimos rezidencija.

Tai vieni įspūdingiausių šalies didingų namų - 106 kambarių dvaras, kasmet pritraukiantis tūkstančius turistų.

Tačiau dabar Houghton Hall, septintojo markizo David Cholmondeley šeimos rezidencija, patenka į Kinijos interneto detektyvų akiratį, kurie teigia, kad dvare saugomos senienos, pavogtos Čingų dinastijos laikais.

Organizatorių nuotr.
Nuotrauka: Instagram Houghton Hall

Socialinėje žiniasklaidoje paplito I laipsnio sąrašo namo, kurį 1722 m. užsakė seras Robertas Walpole'as, nuotraukos, nors dvaras patikino, kad jokie apstatymo elementai nebuvo pavogti.

Kinijos "detektyvai" ėmėsi "TikTok", kad apkaltintų 63 metų markizą ir jo 40 metų žmoną Rose Hanbury - Velso princo ir princesės kaimynus - gyvenimu iš grobio, kurį jie paveldėjo iš savo garsiųjų Sasulonų protėvių.

Ekrano nuotr.
Rose Hanbury

Pravardžiuojama "Rytų Rotšildų" šeima Sassoonai XIX a. susikrovė turtus prekiaudami tekstile, arbata ir opiumu Indijoje ir Kinijoje.

Jų verslo suklestėjimas sutapo su Kinijos "pažeminimo amžiumi" 1839-1945 m., kai britų ir prancūzų kariai išgrobstė milijonus vertingų artefaktų.

Čingų dinastija valdė nuo 1644 iki 1911 m.

Nustatyti, kurie to laikmečio daiktai buvo pavogti, o kurie įgyti teisėtai, yra sudėtinga, tačiau tai nesutrukdė pateikti nepagrįstų kaltinimų Cholmondeley.

Vienas asmuo "Xiaohongshu", į "Instagram" panašioje interneto svetainėje, pasidalijo salės interjero nuotraukomis ir teigė: "Sasonai savo turtus pradėjo kaupti plėšdami vėlyvosios Čing dinastijos Kiniją".

Interneto žvalgai išstudijavo markizo ir markizės nuotraukas žurnaluose "Vanity Fair" ir "W", kuriose matyti prabangi dvaro šiaurinėje Norfolko dalyje, už keturių mylių nuo Anmer Holo, Viljamo ir Keitės užmiesčio namų, aplinka.

Jie atkreipė dėmesį į keletą baldų, įskaitant kalnais ir gervėmis papuoštą persirengimo užsklandą. "Šios kultūros relikvijos ne tik atspindi mūsų tautos istoriją ir kultūrą, bet ir mūsų protėvių išmintį bei sunkų darbą", - sakė "TikTok" vartotoja Katie Chen.

Nors Davidas, dabartinis markizas, yra Sassoon tėvo palikuonis, turto valdytojas teigė, kad minėti daiktai nėra šeimos relikvijos, paveldėtos per jo šeimą.

Houghton Hall atstovas spaudai sakė: "Kiniškos kilmės daiktus, esančius jūsų minėtose nuotraukose, Walpole'ų šeima, pirminiai Houghtono savininkai, įsigijo XVIII a., įpusėjus Qing dinastijai, daugiausia per agentus, o ne tiesiogiai Kinijoje.

"Šie daiktai nebuvo grobstomi, o daugiausia buvo skirti eksportui į Europą.

Sunku būtų rasti privačią ar Nacionaliniam trestui priklausančią kaimo namų kolekciją, kurioje nebūtų Kinijoje įsigytų daiktų.

Tai pasakytina apie daugumą Europos ir Amerikos kolekcijų", - sakė atstovas spaudai.

Sassonai (arba Sassonai) buvo Bagdado žydų kilmės bankininkai, kurie Kinijoje vis dar kritikuojami dėl savo vaidmens opiumo prekyboje.

Dabartinio markizo močiutė iš tėvo pusės Sibilė Sassuon (Sybil Sassoon), 1913 m. ištekėjusi už penktojo markizo Džordžo Cholmondelio (George Cholmondeley), pelnė Houghton Hall modernizavimo nuopelnus.

Jos darbas papildant Halės meno kolekciją, kurioje greta senųjų meistrų paveikslų yra ir modernaus meno kūrinių, lėmė, kad jai priskiriama "naujo Houghtono aukso amžiaus" pradžia.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder