Kazachstane dėl kaltinimų terorizmu ir neramumų kurstymu areštinėse šiuo metu laikoma šimtai žmonių

Kazachstanas šeštadienį pranešė, kad po šalį nusiaubusių masinių protestų dėl kaltinimų terorizmu ir neramumų kurstymu areštinėse šiuo metu laikoma per 460 žmonių.

Pasak prokuratūros atstovo Eldono Kilimžanovo, 464 įtariamiesiems šiuo metu gresia kaltinimai terorizmu ir masinių neramumų kurstymu. Iš viso areštinėse laikoma 970 įtariamųjų, jiems taip pat gresia kaltinimai vagyste ir ginklų laikymu.

Ši buvusi sovietinė respublika buvo panirusi į chaosą dėl smarkiai išaugusių degalų kainų. Nors iš pradžių vyko taikūs protestai, jie vėliau peraugo į smurtą. Šalies valdžia dėl jo apkaltino banditus ir „teroristus“ ir pradėjo susidorojimą su neramumais. Tam buvo pasitelkta per 2 000 Rusijos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) karių, kurie trečiadienį baigė savo pasitraukimą iš šalies.

Kazachstano užsienio reikalų ministerija penktadienį atmetė Europos Parlamento (EP) rezoliuciją, kuria siekta atkreipti dėmesį į teisių pažeidimus per vyriausybės susidorojimą su krize. Ministerija pavadino šį dokumentą „ne tik šališku, o ir pagrįstu nuomonėmis ir spėlionėmis“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder