Keistos vestuvių tradicijos iš viso pasaulio

Vestuvės - itin romantiškas ir džiaugsmingas įvykis. Kuriantis naujai šeimai visame pasaulyje laikomasi įvairiausių tradicijų. Tiesa, tai, kas kai kuriose šalyse yra visiškai normalu, įprasta, kitų šalių gyventojus gali labai stebinti ir net šokiruoti.

Juk toli gražu ne kiekvienai nuotakai patiktų mėnesį verkti arba būti apipiltai pamazgomis.

Ašarų ritualas

Kinijoje iki šiol yra manoma: kuo daugiau ašarų nuotaka išlies prieš vestuves, tuo laimingesnis bus jos šeimyninis gyvenimas. Tad vargšė nuotaka verkia 30 dienų iš eilės. Praėjus 10 dienų nuo ritualo pradžios prie būsimos jaunamartės prisijungia jos mama, o dar po 10 dienų - močiutė ir visos nuotakos šeimos moterys. Laimė, verkti reikia ne kiaurą dieną, o tik po vieną valandą kasdien.

Vestuvinis šokis

Regis, vestuvinio šokio tradicija egzistuoja visose tautose. Tačiau Airijoje nuotakos šokis įgauna ypatingą reikšmę. Manoma, kad savo jungtuvių dieną mergina yra ypač pažeidžiama ir neapsaugota nuo miško fėjų, kurias traukia viskas, kas gražu.

Todėl gražuolė nuotaka turi šokti, nė per milimetrą neatitraukdama kojų nuo grindų. Jeigu ji pasistiebs ant pirštų, miško fėjos iškart tuo pasinaudos ir jaunamartę nuneš į užburto miško tankmę.

Nuotakos laistymas visokia bjaurastimi

Kai kuriuose Škotijos kaimuose iki šiol išliko labai keista tradicija: nuotaką tiesiogine žodžio prasme išbjauroti. Mergina yra apipilama valgių ir gėrimų likučiais, į pamazgas pridedant purvo ir molio, o išskirtiniais atvejais - ir gyvulių gyvybinės veiklos atliekų.

Po šio itin nemalonaus veiksmo mergina, lydima jaunikio draugų, vyksta „pasivaikščioti" po artimiausius barus ir aludes, kur bet kuris norintis gali pasigėrėti ne itin švaria ir dar dvokiančia gražuole.

Kai kuriuose kaimuose vietoj vizitų į maitinimo įstaigas mergina yra tiesiog vedama gatvėmis, o pasivaikščiojus pririšama prie medžio.

Toks ritualas neva parengia nuotaką nelengvai gyvenimo tikrovei, o būsimas šeimyninis gyvenimas po tokio pasivaikščiojimo būtinai bus laimingas.

Beje, jaunavedžiai dar ir fotografuojasi atminčiai. Nieko keista, kad vis daugiau nuotakų atsisako dalyvauti šiame barbariškame rituale.

Kantrybės išbandymas

O jau kam išties sunku pavydėti, tai jaunavedžiams iš Indonezijoje gyvenančios tidongų bendruomenės. Iškart po vestuvių jaunikis ir nuotaka uždaryti turi praleisti tris dienas ir tris naktis.

Jiems atnešama valgyti ir gerti, bet jaunavedžius tai nelabai džiugina. Juk jie negali išeiti net į tualetą, o tai atidžiai stebi keletas žmonių. Laikantis šios keistokos tradicijos gyvenimas šeimoje, atseit, bus laimingas ir pasaulį išvys sveiki vaikai.

Kaip išlaikyti vyrą po padu

Dovanos per vestuves - įprastas ir labai malonus paprotys, ypač kai ypatingas su jomis susijęs ritualas padeda moteriai pajungti vyrą savo valiai.

Būtent taip yra manoma Libijoje, kur egzistuoja tradicija į nuotakos pėdas įtrinti kvapių medžiagų. Jaunikis būtinai įteikia nuotakai specialų krepšelį su dovanomis, tarp kurių, be audeklų ir kitokių daiktų, būtinai turi būti kvepalų ir aromatinių medžiagų.

Jaunamartė negali tiesiog mandagiai priimti dovanos, nes tai yra laikoma abejingumu, žeidžiančiu jaunąjį sutuoktinį.

Giminaitė arba viena iš nuotakos draugių iš krepšelio išima visus iš eilės aromatus ir kruopščiai kiekvienu įtrina nuotakos padus. Būtent tai, kaip tikima, ir padeda „pažaboti" vyrą. Vestuvės Libijoje tradiciškai trunka 7 dienas, o aromatai įtrinami šeštąją dieną.

Nupenėti nuotaką

Kai kuriose Mauritanijoje gyvenančiose gentyse liesumas laikomas vos ne apsigimimu, o graži nuotaka turi būti labai apkūni.

Todėl mergaitės yra pradedamos gausiai maitinti jau nuo 10 metų, kad atėjus laikui tekėti potenciali nuotaka svertų kuo daugiau.

Tėvai išsiunčia mergaites į specialias mokyklas, kuriose auklėtojos jas moko namų ūkio tvarkymo gudrybių ir griežtai stebi, kad mergaitės būtinai gausiai valgytų. Į apetito stoką arba nenorą kimšti maisto niekas nekreipia dėmesio.

O prieš kelias dienas iki jungtuvių nuotaka yra apgyvendinama patalpoje, kur beveik nejuda, bet labai daug valgo.

Sidebar placeholder