Turkijos kariniai lėktuvai pažeidė jos oro erdvę

Kinija pasiuntė į Taivaną 39 karinius lėktuvus (1)

Taivano vyriausybė pranešė, kad salos oro erdvę sekmadienį pažeidė 39 Kinijos kariniai lėktuvai – tai vienas didžiausių kada nors per parą užfiksuotų skaičių.

Taivanas gyvena nuolatos baimindamasis galimos Kinijos invazijos. Pastaroji šalis laiko šią salą nuosava teritorija ir yra pažadėjusi ją atsiimti, prireikus – jėga.

Paskutinį 2021 metų ketvirtį masiškai padaugėjo Kinijos inicijuotų Taivano oro erdvės pažeidimų. Intensyviausia diena buvo spalio 4-oji, kai Taivano oro erdvę pažeidė 56 Kinijos kariniai lėktuvai. Pasak Taivano Gynybos ministerijos, sekmadienį vėl užfiksavus gausų pažeidimų skaičių, buvo pakelti salai priklausantys orlaiviai, o Kinijos lėktuvams sekti pasitelktos priešraketinės gynybos sistemos.

Kol kas neaišku, kodėl Kinija nusprendė imtis tokių veiksmų. Tačiau apie naujausius oro erdvės pažeidimus pranešta baigus bendras JAV ir Japonijos karinio jūrų laivyno pratybas Filipinų jūroje.

Kinija didina Taivanui daromą spaudimą, kai 2016 metais Tsai Ing Wen buvo išrinkta eiti salos prezidentės pareigas. Ji laiko Taivaną suverenia valstybe, o ne Kinijos dalimi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder