Kinijos pranašumas prieš JAV - masiškumas: daugiau laivų, daugiau raketų, daugiau žmonių

Pentagonas planuoja per ateinančius dvejus metus dislokuoti tūkstančius bepiločių orlaivių, kurie padėtų atsverti Kinijos personalo ir karinės technikos kiekybinį pranašumą, pirmadienį pranešė aukšta JAV gynybos pareigūnė.

Pagrindinis Pekino pranašumas yra „masiškumas: daugiau laivų, daugiau raketų, daugiau žmonių“, – sakė gynybos sekretoriaus pavaduotoja Kathleen Hicks karinių technologijų konferencijoje Vašingtone.

„Mes atremsime PLA masę savo mase, bet mūsų masė bus sunkiau prognozuojama, sunkiau pasiekiama, sunkiau įveikiama“, – sakė ji, turėdama omenyje Kinijos kariuomenę.

Tikslas – „per artimiausius 18-24 mėnesius įdiegti daugiatūkstantinio masto sekinamąsias autonomines sistemas įvairiose kariuomenės operacijų srityse“, – sakė K. Hicks.

JAV teigia, kad Kinija yra joms svarbus iššūkis, ir siekia atgrasyti Pekiną nuo konflikto, ypač dėl demokratinės savivaldžios Taivano salos. Kinija tvirtina, kad Taivanas yra jos nuosavybė, ir jau seniai žada vieną dieną užimti šią teritoriją, prireikus – ir jėga.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder