Kolumbijoje konfiskuota didžiulė ryklių pelekų siunta

Kolumbijos institucijos konfiskavo tūkstančius ryklių pelekų, paruoštų neteisėtai išsiųsti į Honkongą, pranešė pareigūnai.

Bogotoje „konfiskuota 3 493 vienetai ryklių pelekų bei 117 kilogramų žuvų pūslių, kurie buvo pakeliui į Honkongą“, pranešė Aplinkos ministerijos vadovė Carolina Urrutia (Karolina Urutia).

Ryklių pelekai yra paklausūs kai kuriose Kinijos bendruomenėse, kur jie tiekiami vestuvių pokyliuose. Taip pat vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad šios žuvų dalys turi gydomųjų savybių.

Maždaug 900–1 000 ryklių, kurių ilgis siekė iki 5 metrų, pelekai penktadienį buvo aptikti penkiose dėžėse judriausiame Bogotos El Dorado oro uoste.

Pelekai buvo nupjauti nuo „daugiau nei trijų rūšių“ ryklių, sugautų greičiausiai „neteisėtai žvejojant“, teigė C. Urrutia, pažymėjusi nepataisomą žalą aplinkai Kolumbijos jūrų ekosistemai.

Ji pridūrė, kad tyrimą atliks Nacionalinė policija.

Kolumbijoje, kurioje gyvena 76 iš 500 žinomų ryklių rūšių, nuo 2020 metų uždrausta žvejoti šias žuvis, siekiant sustabdyti pelekų tiekimą į Aziją.

Ryklių pelekų pardavimas ir vartojimas Honkonge nėra neteisėtas, tačiau turi būti licencijuotas ir, nepaisant ilgus metus trunkančios kampanijos, nepraranda populiarumo.

Labai svarbių vandenynų ekosistemoms ryklių populiacija per pastaruosius kelis dešimtmečius smarkiai sumenko, o dėl to daugiausia kalta pelekų paklausa ir pramoninė žvejyba.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder