Košmaras Teksaso pradinėje mokykloje: nušauti 19 moksleivių ir 2 suaugę

Antradienį per masines šaudynes Robbo pradinėje mokykloje Uvaldėje, Teksaso valstijoje, maždaug 80 mylių į vakarus nuo San Antonijaus, žuvo mažiausiai 19 mokinių ir 2 suaugusieji, pranešė valdžios institucijos, - skelbia CNN.

Archyvų nuotr.

Šiurpą keliančioje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip įtariamas įtariamasis prieš šaudymą vaikšto prie mokyklos pastato

Pareigūnų įvardytas kaip Salvadoras Ramosas yra negyvas, manoma, kad šaulys veikė vienas. Teksaso gubernatorius Gregas Abbotas sakė, kad 18-metis įtariamasis mokėsi Uvaldės vidurinėje mokykloje.

Tai buvo daugiausiai aukų pareikalavusios šaudynės pradinėje mokykloje nuo 2012 m. "Sandy Hook" žudynių Konektikute, per kurias žuvo 26 žmonės, įskaitant 20 6-7 metų amžiaus vaikų.

Prieš eidamas į mokyklą įtariamasis šovė į savo močiutę

Įtariamasis šovė į savo močiutę prieš eidamas į pradinę mokyklą, praneša trys teisėsaugos šaltiniai CNN. Teksaso viešojo saugumo departamento seržantas Erickas Estrada teigė, kad močiutė kritinės būklės paguldyta į ligoninę. 

Archyvų nuotr.

Šaulys prieš išpuolį dėvėjo neperšaunamąją liemenę, sudaužė savo automobilį

Prieš bandydamas patekti į mokyklą, įtariamasis sudaužė savo automobilį griovyje netoli mokyklos, CNN sakė E. Estrada. Teisėsauga susidorojo su įtariamuoju, tačiau jam pavyko patekti į vidų, kur jis "įėjo į kelias klases ir pradėjo šaudyti iš šaunamojo ginklo", sakė Estrada.

Reagavę pareigūnai susidūrė su šaudymu, teigia VSD: Pasak JAV vidaus saugumo departamento, mažiausiai vienas pasienio patrulių agentas buvo sužeistas nuo viduje užsibarikadavusio šaulio ugnies.

Archyvų nuotr.

Įtariamasis šaulys socialinėje žiniasklaidoje dažnai skelbė ginklų nuotraukas

"Rizikuodami savo gyvybe, šie pasienio patruliai ir kiti pareigūnai atsidūrė tarp šaulio ir įvykio vietoje buvusių vaikų, kad nukreiptų šaulio dėmesį nuo potencialių aukų ir išgelbėtų gyvybes", - sakė atstovė spaudai Marša Espinosa.

Šaulys buvo išplatinęs dviejų AR15 tipo šautuvų nuotrauką su šauliu siejamoje "Instagram" paskyroje likus trims dienoms iki antradienio šaudynių.

Jo "TikTok" puslapyje yra tik vienas įrašas su mobiliuoju žaidimu, tačiau po profilio nuotrauka esančioje biografijoje rašoma: "Kids be scared irl" arba realiame gyvenime.

Archyvų nuotr.    

J. Bidenas ragina amerikiečius "paversti šį skausmą veiksmais"

JAV prezidentas Joe Bidenas paragino JAV po antradienio šaudynių kolektyvinį skausmą paversti politiniais veiksmais. "Kur, vardan Dievo, yra mūsų stuburas, kad turėtume drąsos susidoroti su ginklų lobistais ir jiems pasipriešinti? Laikas šį skausmą paversti veiksmais", - sakė jis.   

2022 m. masinių šaudynių buvo daugiau nei dienų: antradienis, gegužės 24 d., buvo 144-oji metų diena. Ne pelno siekiančios organizacijos "Gun Violence Archive" duomenimis, 2022 m. įvyko mažiausiai 212 masinių šaudynių.

Buvęs bendraklasis sako, kad šaulys prieš išpuolį jam siuntė ginklo ir šaudmenų nuotraukas

Iš CNN žurnalistų Curto Devine'o ir Jeffo Winterio

Buvęs mokyklos šaulio Salvadoro Ramoso bendraklasis sakė, kad šaulys likus kelioms dienoms iki išpuolio siuntė jam SMS žinutėmis šaunamojo ginklo ir maišelio su šaudmenimis nuotraukas.

a

Draugas, kuris nenorėjo būti įvardytas vardu, sakė, kad buvo šiek tiek "artimas" su Ramosu ir retkarčiais iš jo išgirsdavo, kad kartu pažaistų "Xbox".

"Jis rašydavo man žinutes tai šen, tai ten, o prieš keturias dienas atsiuntė man nuotrauką, kurioje matėsi jo jkuprinė, pilna 5,56 kalibro šovinių, tikriausiai kokių septynių dėtuvių".

"Aš paklausiau: "Broli, kodėl tu tai turi?", o jis atsakė: "Nesijaudink dėl to", - pasakojo draugas.

"Toliau jis man rašė žinutę: "Dabar atrodau visai kitaip. Tu manęs neatpažintum", - pridūrė jis.

Draugas sakė, kad kiti tyčiojosi iš Ramoso dėl jo dėvimų drabužių ir šeimos finansinės padėties, o galiausiai jį mažiau matydavo klasėje.

 "Jis neidavo į mokyklą... ir pamažu nuo jos nutolo", - sakė draugas. "Jis beveik neidavo į mokyklą."Jis pasakojo, kad po to, kai pats baigė mokyklą, su Ramosu bendravo mažiau. Tačiau kas kelis mėnesius Ramosas atsiųsdavo žinutę arba paprašydavo pažaisti.

a

Eva Mireles buvo įvardyta kaip pirmoji šaudymo Robbo pradinėje mokykloje auka

Iš CNN žurnalisto Amiro Veros

Fredo Guttenbergo dukra Jaime buvo viena iš 17 žmonių, žuvusių per 2018 m. masines šaudynes Marjory Stoneman Douglas vidurinėje mokykloje Parklande, Floridos valstijoje.

Antradienį, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Uvaldėje, Teksaso valstijoje, buvo nužudyta 18 vaikų ir vienas suaugęs žmogus, jis kalbėjosi su CNN laidos vedėju Andersonu Cooperiu.

"Tai buvo siaubinga diena. Nesvarbu, kiek laiko praeina, tai sugrąžina tave į tą minutę. Negaliu nustoti galvoti apie šias šeimas, kurioms šiandien reikia galvoti, kaip palaidoti savo vaikus, kaip paguosti kitus savo vaikus, kaip susitaikyti su realybe, kad toje mokykloje tikriausiai buvo kitų vaikų, kurie turės potrauminio streso sindromą, kurios turi ruošti laidotuvių kalbą", - sakė Guttenbergas.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

10-metis Xavieras Lopezas buvo pirmasis nukentėjęs mokinys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder