Kreiseryje "Moskva" žuvusio jūreivio tėvas kaltina Rusijos valdžios institucijas žmogžudyste

Dmitrijus Škrebecas, kreiserio "Moskva" žuvusio šauktinio Jegoro Škrebeco tėvas, sakė, kad jokios gelbėjimo operacijos nebuvo vykdomos. Jis pažymėjo, kad Juodosios jūros laivyno flagmanas buvo nuskandintas kartu su sunkiai sužeistaisiais, - paskelbė unian.net.

Dmitrijus Škrebecas sakė, kad Rusijos karinė vadovybė bandė nuslėpti Ukrainos raketų pataikymą į laivą.

Škrebecas vyresnysis tai pareiškė Rusijos socialiniame tinkle "VK".

Jis pabrėžė, kad iš laivo ilgą laiką nebuvo perduotas SOS signalas, o sunkiai sužeistieji nebuvo išgelbėti, siekiant nuslėpti faktą, kad raketa pataikė į flagmaną. 

"Dabar prisiminkime tai... Konašenkovas... kuris balandžio 14 d. 2.00 val. papasakojo šaliai, kas nutiko kreiseryje "Moskva".

Žinau, kad iki balandžio 14 d. 1 val. nakties kreiseris neskleidė SOS signalo, nors įvykis įvyko balandžio 13 d. apie 15 val. Jie norėjo nutylėti ir nuslėpti tai pagal savo senas tradicijas - meluojantys ir nieko verti padarai!" - rašė vyras.

Kartu jis teigia, kad laivas dvi dienas stovėjo nepridengtas vienoje Juodosios jūros vietoje, kur buvo lengvas taikinys.

"Nuo 11.04 iki 13.04 kreiseris "Maskva" praktiškai nekeitė koordinačių.

Iš įgulos nario užrašų: "Stebėjome virš vandens esančias naftos ar dujų platformas, jas matėme nuolat. 80 mylių nuo Gyvačių salos. Iš esmės 2 dienas savo pozicijos nekeitęs kreiseris "Moskva" buvo lengvai pažeidžiamas taikinys.

Nebuvo jokių palydos laivų. Žuvo flagmanas ir jūreiviai! Buvo daug žuvusiųjų, daug šauktinių", - sakoma pranešime.

Karininkai, gelbėdami savo gyvybes, paliko jūreivius, sakoma jame.

"Pirmosiomis minutėmis po nelaimės laive nebuvo vykdomos jokios gelbėjimo operacijos, pirmieji pabėgo karininkai, kaip žiurkės. Jūreiviai buvo palikti, visi buvo palikti!" - pažymėjo Dmytro Shkrebets.

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, kreiseris "Moskva" nuskendo balandžio 13 d., pataikius raketoms "Neptun", tačiau Rusijos karinė vadovybė slepia tiesą apie nuskendimo priežastis ir aukų skaičių. 

Pagal jų versiją, kreiseryje kilo gaisras, dėl kurio sprogo šaudmenys ir kreiseris nuskendo. Pirmą kartą apie žuvusiuosius pranešta balandžio 22 d. - viena auka ir 27 dingusieji be žinios. Teigiama, kad buvo išgelbėti 396 jūreiviai, o karininkai toliau tarnaus Juodosios jūros laivyne.

Vėliau pasirodė tariamai išgelbėtų jūreivių vaizdo įrašas, tačiau ne visi žuvusių rusų jūreivių tėvai patikėjo oficialia versija.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder