Kremlius pasmerkė Prancūziją, konfiskavusią su Rusija siejamą vilą

(5)

Ketvirtadienį Kremlius pasmerkė Prancūziją, konfiskavusią vilą, tariamai priklausančią Rusijos verslininkui Artūrui Očeretnui, prezidento Vladimiro Putino buvusios žmonos naujajam partneriui.

 

Prokurorai trečiadienį pranešė, kad turtas, esantis Anglė miestelyje pietvakarių pakrantėje, buvo konfiskuotas pernai gruodį vykdant tyrimą dėl pinigų plovimo.

„Bet koks kėsinimasis į privačią nuosavybę savaime yra neteisėtas“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. „Prancūzijos valdžia griauna savo teisinės sistemos pagrindus. Mes tai ne kartą sakėme“, – pridūrė jis.

Pasak Prancūzijos žiniasklaidos, „Suzanna“ vadinami art deco stiliaus rūmai buvo nupirkti 2013 m. už 5,4 mln. eurų, jų renovacija atsiėjo dar 3,5 mln. eurų.

Tyrimas buvo pradėtas gavus nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ skundą. Tyrėjai aiškinasi, ar lėšos, už kurias įsigytas būstas, buvo gautos apgaulės būdu. Vis dėlto prokurorai pabrėžė, kad oficialūs kaltinimai niekam nepareikšti.

Maskvai 2022 m. vasarį užpuolus Ukrainą, Europoje dėl sankcijų buvo įšaldytas arba konfiskuotas milijardų dolerių vertės Rusijos turtas.

Kremlius į tai reagavo su įtūžiu ir pasmerkė Europos pastangas panaudoti konfiskuotą turtą Ukrainai apginkluoti, tokius veiksmus pavadino „precedento neturinčiu tarptautinės teisės pažeidimu“.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder