Kremlius teigia neketinąs skelbti atskiro dekreto dėl mobilizacijos pabaigos

Kremlius antradienį pareiškė, kad Maskva neketina skelbti atskiro dekreto, kuriuo būtų oficialiai patvirtinta „dalinės“ mobilizacijos pabaiga, praneša „Reuters“.

„Atitinkamas dekretas nėra reikalingas, – žurnalistams teigė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. – Prezidento administracijos teisės skyrius priėjo prie išvados... kad dalinė mobilizacija yra baigta. Gynybos ministerija šaukimo biurams išsiuntinėjo telegramas su šia žinia, kad šie nutrauktų šaukimų dalijimą.“

Maskva prieš tai jau buvo pareiškusi, kad baigė mobilizaciją ir į karo tarnybą pašaukė numatytą skaičių rezervistų – 300 tūkst. Tačiau iš pradinio prezidento Vladimiro Putino dekreto dėl mobilizacijos pradžios buvo išimta ir įslaptinta informacija apie galimus tikruosius šaukimo užmojus. Tai pakurstė būgštavimus, kad mobilizacija šalyje galimai dar nesibaigė.

Tačiau Kremliaus atstovas tikino, kad tai yra „netiesa“. „Dekrete nurodytas konkretus skaičius – iki 300 tūkst. žmonių. Šio dekreto tikslai buvo įgyvendinti“, – teigė D. Peskovas. Paklaustas, ar šis dekretas vis dar galioja, atstovas atsakė: „Ne“.

Anot gynybos ministro Sergejaus Šoigu, iš naujai mobilizuotųjų į karo zoną Ukrainoje jau išsiųsta 87 tūkst. vyrų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder