Kulka apvertė pasaulį aukštyn kojomis: neįtikėtina ispanų kareivio su pakitusiu regėjimu istorija
Aptiktas mūšio lauke karys buvo nugabentas į ligoninę.
Jis stebuklingai išsikapstė be skalpelių ir aukštųjų technologijų prietaisų.
Tačiau kai po dviejų savaičių ponas M atvėrė akis, gydytojų laukė staigmena. Jo suvokimas buvo apsivertęs nuo galvos ant kojų.
Paaiškėjo, kad į pasaulį jis žvelgė tarsi per veidrodį - aukštyn kojomis.
Tai buvo tarsi knygos skaitymas darant stovėseną ant rankų.
Kaip 1945-1950 m. dviejose tomo dalyse užrašė jį gydantis gydytojas, ponui M. naujasis regėjimas pasirodė jam kiek keistas.
Tuo pat metu jis galėjo iššifruoti tekstą ir skaičius, nesvarbu, ar jie buvo pasukti taisyklingai, ar apversti aukštyn kojomis, be jokio akivaizdaus skirtumo.
Izabelė Gonzalo, kuri susidūrė su ponu M. per jo apsilankymus namuose pas savo tėvą, originalų psichoterapeutą, informaciją apie stulbinantį atvejį paskelbė medicinos žurnale.
Mūsų paslaptingojo vyro tapatybė iki šiol laikoma po užraktu kaip valstybinė paslaptis. Tačiau, kai kurių šaltinių duomenimis, ponas M. yra kilęs iš kaimelio Siudad Realio provincijoje.
Ponas M. buvo respublikonų kariuomenės kareivis, kuris, matyt, atsidūrė ginklo taikiklyje.
Ispanijos pilietinis karas, prasidėjęs 1936 m. nepavykusiu dešiniosios karinės grupuotės perversmu, buvo trejus metus trukusi kova tarp Liaudies fronto šalininkų ir nacionalistų. Koks buvo jo rezultatas? Iki pamatų suskaldyta šalis ir 36 metus trukęs geležinis Francisco Franco valdymas.
Po pirmojo apsilankymo Valensijos provincijos ligoninėje M. M. buvo paguldytas į Valensijos Godelos karinę ligoninę. Čia juo rūpinosi karo gydytojas ir neurologas Justo Gonzalo Rodriguezas Lealas (Justo Gonzalo Rodriguez Leal).
Nuotraukoje A matomas kulkos įėjimas ir išėjimas iš užpakalinės galvos dalies.
Tyrimai parodė, kad kulka sužeidė kairiojo pono M. pusrutulio sluoksnius.
Be apversto regėjimo, daktaras Gonzalo nustatė dar vieną šokiruojantį faktą - ponas M. turėjo trigubą regėjimą ir buvo aklas spalvoms.
Jo jutiminės funkcijos taip pat buvo kaip amerikietiški kalneliai: klausa ir lytėjimas buvo pasikeitę 180 laipsnių kampu.
Neuropsichologas Alberto García Molina ir daktaro Gonzalo dukra Isabel sakė: "Nuostabu, kad mūsų pacientui nekilo jokių problemų susidoroti su kasdiene veikla.
Daktaras Gonzalo, stebėdamas poną M., sukūrė novatoriškas teorijas apie vidinį mūsų smegenų veikimą.
Jis iškėlė mintį, kad smegenų pažeidimo poveikis pasireiškia ne tik tuo, "kur" ir "kiek" yra trikdančių pokyčių.
Šiuos padarinius jis suskirstė į tris sindromus: centrinį (kai visi pojūčiai pasineria į chaosą), paracentrinį (kai padariniai pasklinda netolygiai) ir ribinį (kai paveikiami tik tam tikri pojūčiai).
Šis revoliucinis požiūris į smegenų dinamiką, panašus į tai, kad visata mus vaišina gabalėliu kuklaus, žiniomis įdaryto pyrago, tapo daktaro Gonzalo mokslinio darbo pagrindu.
Rašyti komentarą