Dairo Antonio Úsuga

Labiausiai ieškomas Kolumbijos narkomafijos bosas perduotas Jungtinėms Valstijoms

Praėjus šešiems mėnesiams po sulaikymo, labiausiai ieškotas Kolumbijos narkomafijos bosas ir narkotikų kartelio „Clan del Golfo“ lyderis Dairo Antonio Úsuga, dar žinomas kaip Otonielies, išduotas JAV.

Tai trečiadienį pranešė Kolumbijos prezidentas Ivánas Duque‘ė. „Šiandien triumfuoja teisėtumas, teisinis valstybingumas, valstybinė valdžia ir teisingumas“, - rašė jis tviteryje. Otonielį esą „galima prilyginti tik Pablui Escobarui“.

Otonielis buvo sulaikytas spalį savo slėptuvėje džiunglėse Urabos regione šalies šiaurės vakaruose ir atgabentas į sostinę Bogotą.

50-metis kaltinamas ne tik narkotikų prekyba, bet ir žudymais, turto prievartavimu, grobimais, sąmokslais ir nepilnamečių verbavimu. Niujorko pietų apygardoje jam pareikšti kaltinimai dėl narkotikų prekybos, jis įtrauktas į JAV kovus su narkotikais institucijos labiausiai ieškomų asmenų sąrašą. „Kai atliks šias bausmes, jis grįš į Kolumbiją, kad sumokėtų už nusikaltimus, kuriuos padarė mūsų šalyje“, - sakė I. Duque‘ė.

„Clan del Golfo“, kuris į savo gretas pirmiausiai verbuoja buvusius dešiniųjų sukarintų grupuočių narius, laikomas vienu galingiausių Kolumbijos narkotikų kartelių – jam tenka atsakomybė už tonas kokaino kontrabandos į Vidurio ir Šiaurės Ameriką. Be to, kartelis susijęs su nelegalia kalnakasyba ir reketu, daugybe nužudymų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder