Bankrutavusi "Saab" rado pirkėją

Lenkija perka iš „Saab“ kovos su povandeniniais laivais mokymo sistemą

Lenkija pasirašė pirkimo sutartį su Švedijos bendrove „Saab“ ir iš jos pirks sistemą, skirtą mokyti karinio jūrų laivyno įgulas kovoti su povandeniniais laivais. Rusijai įsiveržus į Ukrainą Varšuva ėmėsi didinti išlaidas gynybai.

Pagal sutartį, kurią penktadienį sudarė Lenkijos gynybos ministerijos ginkluotės agentūra, „Saab Dynamics AB“ 2024 m. pristatys Lenkijai mokymo sistemą AUV 62-AT.

Sistema, sukurta parengti laivų įgulas ir jūrų aviaciją pažangiai kovai su povandeniniais laivais (ASW), yra veiksminga tikrų povandeninių laivų alternatyva. Naudojama nepilotuojama povandeninė transporto priemonė tarnauja kaip taikinys, imituojantis povandeninio laivo akustinį profilį.

„Saab“ pranešime sakoma, kad  ASW mokymai leidžia panaudoti tokį taikinį aptinkant, sekant ir torpeduojant povandeninį laivą.

AUV 62-AT mokymo sistemą naudoja ir kitos NATO karinės jūrų pajėgos, „šiuo metu tai pažangiausias rinkoje siūlomas mokymo sprendimas“, nurodė Lenkijos gynybos ministerija.

Pasak jos, sandorio vertė siekia maždaug 30 mln. Lenkijos zlotų (6,4 mln. eurų). Lapkritį Lenkija ir „Saab“ pasirašė 620 mln. eurų vertės sutartį įsigyti du signalinės žvalgybos laivus Lenkijos kariniam jūrų laivynui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder