Lenkija uždaro paskutinį pasienio kontrolės punktą sunkvežimiams iš Baltarusijos

(1)

Lenkija antradienio vakarą uždarys paskutinį dar atvirą pasienio kontrolės  punktą sunkvežimiams iš Baltarusijos. Ribojimai bus atšaukti tik tuomet, kai Baltarusija panaikins savo ribojimus lenkų vilkikams, pirmadienį Varšuvoje pareiškė Vidaus reikalų ministerija.

Lenkijai uždarius pirmąjį kontrolės postą, Baltarusija savo ruožtu apribojo įvažiavimo galimybes Lenkijos vilkikams.

Nuo tada Koroščino pasienio punkte nusidriekė daugiau kaip 40 km ilgio eilė.

Ginčas kilo vasario 10 dieną, kai Lenkija uždarė Bonrovnikų kontrolės postą, kad užtikrintų „šalies saugumą“.

Išvakarėse, vasario 9 d., Gardino teismas nuteisė aštuonerius metus kalėti Baltarusijos lenkų mažumos aktyvistą ir žurnalistą Andrzejų Poczobutą. Po nuosprendžio Varšuva paskelbė išplėsianti savo sankcijas Minskui.

Baltarusija yra artima Rusijos sąjungininkė – ji prieš metus leido rusų daliniams per Baltarusijos teritoriją įžengti į Ukrainą.

Lenkija uždaro paskutinį pasienio kontrolės punktą sunkvežimiams iš Baltarusijos

Varšuva, vasario 21 d. (AFP-ELTA). Lenkija antradienio vakarą uždarys paskutinį dar atvirą pasienio kontrolės  punktą sunkvežimiams iš Baltarusijos.

Ribojimai bus atšaukti tik tuomet, kai Baltarusija panaikins savo ribojimus lenkų vilkikams, pirmadienį Varšuvoje pareiškė Vidaus reikalų ministerija.

Lenkijai uždarius pirmąjį kontrolės postą, Baltarusija savo ruožtu apribojo įvažiavimo galimybes Lenkijos vilkikams. Nuo tada Koroščino pasienio punkte nusidriekė daugiau kaip 40 km ilgio eilė.

Ginčas kilo vasario 10 dieną, kai Lenkija uždarė Bonrovnikų kontrolės postą, kad užtikrintų „šalies saugumą“.  Išvakarėse, vasario 9 d., Gardino teismas nuteisė aštuonerius metus kalėti Baltarusijos lenkų mažumos aktyvistą ir žurnalistą Andrzejų Poczobutą.

Po nuosprendžio Varšuva paskelbė išplėsianti savo sankcijas Minskui.

Baltarusija yra artima Rusijos sąjungininkė – ji prieš metus leido rusų daliniams per Baltarusijos teritoriją įžengti į Ukrainą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder