Macronas atvyko valstybinio vizito į JAV

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį turi susitikti su JAV prezidentu Joe Bidenu. Jis pradeda valstybinį vizitą, kurio metu bus pabrėžiami šalių strateginiai ryšiai, tačiau taip pat ir nuogąstavimai dėl transatlantinio prekybos karo.

E. Macronas su žmona Brigitte antradienį vakare atvyko į Vašingtoną, čia praleis dvi dienas, o penktadienį baigs vizitą kelione į kadaise prancūzišką Naujojo Orleano miestą Luizianos valstijoje.

Daugiausia dėl COVID sukeltų trikdžių tai pirmasis oficialus valstybinis vizitas Baltuosiuose rūmuose J. Bideno prezidentavimo laikotarpiu.

JAV pareigūnai teigė, kad Prancūzijai suteikta tokia garbė atspindi abiejų šalių istorinius ryšius, taip pat lemiamą Paryžiaus vaidmenį Europos Sąjungoje, aljansui konfrontuojant su Rusija dėl Ukrainos.

E. Macronas trečiadienį apsilankys Arlingtono nacionalinėse kapinėse, o po to NASA būstinėje Vašingtone su viceprezidente Kamala Harris aptars bendradarbiavimą kosmoso srityje.

Pirmąją dieną užbaigs privati J. Bideno, E. Macrono ir jų žmonų vakarienė.

Pagrindinė vizito dalis vyks ketvirtadienį, įskaitant Baltųjų rūmų karinę garbės sargybą, pokalbius Ovaliajame kabinete, bendrą spaudos konferenciją ir banketą, kuriame koncertuos „Grammy“ laureatas amerikiečių muzikantas Jon Batiste.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder