Madeleine McCann

Madeleine McCann dingimą tirianti policija paėmė keletą maišų iš paieškos vietos pietinėje Portugalijoje

Madeleina McCann 2007 m. gegužės 4 d. dingo iš miegamojo, kuriame ji atostogų metu gyveno su savo broliu ir seserimi – dvyniais Seanu ir Amelie. Tuo metu jų tėvai vakarieniavo su draugais visai šalia jų buto buvusiame restorane.
 

 

 

Madeleinos McCann paieškos

2020 m. birželį Vokietijos policija paskelbė, kad J. McCann laikoma mirusia, o 45 metų Christianas Bruckneris tikriausiai yra atsakingas už jos dingimą.

Tuo metu jam nebuvo pateikti kaltinimai dėl McCann dingimo. Nors jis neigia savo kaltę, mobiliojo ryšio telefono išklotinės rodo, kad jos dingimo naktį jis buvo netoli jos šeimos poilsio namų.

Kol kas visos paieškos pusiasalyje priežastys liks paslaptyje,

Antradienio rytą pareigūnai pradėjo naudoti kirtiklius, grandininius pjūklus ir grėblius, kad ištirtų nederlingą žemę ir aplinkinius miškus netoli Barragem do Arade rezervuaro Portugalijoje.

Tikimasi, kad paieška apims maždaug 500 kvadratinių metrų plotą.

Paiešką, kuri, kaip tikimasi, truks dvi dienas, pradėjo Vokietijos policija, aptikusi Christiano Brucknerio nuotraukas, darytas toje vietoje, kurią jis vadina savo "mažuoju rojumi".

C. Bruckneris 2019 m. buvo įkalintas už 72 metų JAV turistės išprievartavimą Praia da Luz mieste, netoli buto, kuriame atostogavo McCann šeima.

Portugalijos policija A. Brucknerį įvardijo kaip įtariamąjį dėl nepilnametės dingimo iš jos tėvų buto kurorte "Ocean Club" praėjusių metų gegužę.

Praėjusį mėnesį Vokietijos teismas paskelbė, kad atšaukia C. Brucknerio teismo procesą dėl kaltinimų seksualine prievarta, nesusijusia su McCann dingimu, kuris, kaip įtariama, taip pat buvo įvykdytas Portugalijoje.

Sprendimas buvo grindžiamas tuo, kad paskutinis jo adresas Vokietijoje buvo kitoje valstybėje.

Brunšvike jis buvo teisiamas dėl trijų moterų išžaginimo ir dviejų kaltinimų seksualiniu vaikų išnaudojimu.

Įtariami nusikaltimai buvo įvykdyti Portugalijoje nuo 2000 m. gruodžio mėn. iki 2017 m. liepos mėn.

G. McCann tėvai Gerry ir Kate šios naujos paieškos nekomentavo. Tai pirmoji paieška šioje vietovėje nuo 2008 m., kai čia buvo rastas maišas "ne žmogaus" kaulų.

Vokietijos prokuroras Hansas Christianas Woltersas sakė, kad visos paieškos pusiasalyje priežastys liks paslaptyje, kol bus gauti rezultatai.

Vietoje dirba ir Vokietijos pareigūnai iš Federalinės kriminalinės policijos biuro.

"Jei ką nors rasime ir nuspręsime, kad paieškos rezultatus galima skelbti, žinoma, pranešime. Bet duokite mums laiko. Pati operacija užtrunka.

Ji nesibaigs per dvi valandas. Ir mes patys nežinome, ar ką nors rasime, o jei taip, tai ką", - aiškino jis.

Vokietijos policija perdavė kolegoms portugalams vaizdo įrašus ir nuotraukas, kurias J. Brückneris padarė prie vandens telkinio.

Policija pastatė dvi palapines savo kriminalistams, o įvykio vietoje dirbs apie 20 pareigūnų. Teritorija virš nuošalios vietos paskelbta neskraidymo zona, kad tyrėjai galėtų naudoti droną ir aptikti viską, kas gali sukelti įtarimų.

Taip pat uždarytas kelias, vedantis į rezervuarą.

Tai pirmoji didelė tokio pobūdžio operacija nuo 2014 m. birželio, kai Metropoliteno policija gavo Portugalijos valdžios institucijų leidimą atlikti Praia da Luz paieškas naudojant šunis ir specialius požeminius radarus.

Organizatorių nuotr.

Antradienį prie telkinio pastebėtas policijos kateris su dviem pareigūnais. Kol kas nėra duomenų, kad narai būtų apieškoję didelį rezervuarą, kurio vidutinis gylis yra apie 14 metrų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Organizatorių nuotr.

Parengta pagal news.sky.com     

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder