Protestas Maskvoje

Maskvoje mobilizuotų karių žmonos surengė pirmąjį protestą

Lapkričio 7 d. Maskvoje mobilizuotų rusų žmonos surengė pirmąją protesto akciją. Jos buvo nedelsiant išsklaidytos. Maskvos centre apie 30 "mobikų" žmonų spontaniškai surengė protestą: jos reikalavo grąžinti jų vyrus iš fronto namo.

Pasak Rusijos žiniasklaidos, Rusijos sostinės merija nesuderino akcijos su "SVO didvyrių" artimaisiais, todėl moterys išėjo pačios.

Pažymėtina, kad tuo pačiu metu Maskvoje vyko ir LKPF mitingas, skirtas Spalio revoliucijos metinėms. "Mobikų" žmonų piketas truko ne ilgiau kaip penkias minutes.

"Tada atėjo policija, iškvietė pagrindinį organizatorių, ir mus nuvedė į šalį.

Zjuganovas priėjo prie mūsų, ir mes sutarėme, kad padėjusios gėlių prie mauzoliejaus perduosime jam savo kreipimąsi", - pasakojo akcijos dalyvė.

Kol kas nežinoma, kuo baigėsi ši istorija ir ar Rusijos politikas galiausiai priėmė kreipimąsi.

Tinklaraštininkas Anatolijus Nesmianas įsitikinęs, kad Rusijos valdžia į protestą nereaguos. Jos negalės vykdyti rotacijos, nes tam reikėtų visiškos mobilizacijos.

Kremlius tokių priemonių nesiims. "Todėl galioja ankstesnis sprendimas: demobilizacijos nebus, kol nebus baigta "specialioji operacija"... baigimo data niekam nežinoma", - rašė jis. 

Spalio mėnesį mobilizuotųjų giminaičiai jau bandė koordinuoti akciją, tačiau Maskvos valdžia taip pat atsisakė, aiškindama tai slaptais apribojimais.

Anksčiau Ukrainos žvalgyba pranešė, kad nauja mobilizacijos banga Rusijos Federacijoje buvo atidėta dėl prezidento rinkimų, kurie numatyti 2024 m. pavasarį.

Tuo tarpu ORDLO teritorijoje veikiantys Rusijos okupantai tęsia prievartinę vietos gyventojų mobilizaciją.

Vaizdo įrašas ČIA:

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: dialog.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder