Medvedevas: NATO lėktuvų pristatymas Ukrainai prilygs tiesioginiam karui su Rusija

Medvedevas: NATO lėktuvų pristatymas Ukrainai prilygs tiesioginiam karui su Rusija

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, dabar - Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas, ir vėl užsipuolė NATO bei Kijevą, perspėjęs netiekti Ukrainai naikintuvų ir nelaikyti jų Lenkijoje, nes tai prilygtų tiesioginiam karui su Rusija.

„Visi, kas nuspręs pristatyti (remontuoti) tokią įrangą ar naikinimo priemones, taip pat užsienio samdiniai ir kariniai instruktoriai, bus laikomi teisėtu kariniu taikiniu“, – ketvirtadienį „Telegram“ programėlėje parašė jis.

Pasak D. Medvedevo, tai bene vienintelė priežastis, stabdanti „Vakarų infantilus“ tiekti lėktuvus ir tolimojo nuotolio ginklus „Kijevo narkomanams“. Vis dėlto D. Medvedevas nesitiki, kad tai ilgai truks, „nes pagunda sunaikinti Rusiją didelė“.

Ukraina tikrai gaus iš partnerių Vakaruose modernių naikintuvų. Jie bus kelių tipų, iš kurių vienas taps pagrindiniu Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Tai interviu Vokietijos leidiniui „Bild“ pareiškė Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.

Komentuodamas griežtą Vokietijos vyriausybės atsisakymą tiekti Ukrainai lėktuvus, ministras priminė, jog dar visai neseniai Berlynas lygiai taip pat nenorėjo perduoti Kijevui tankų.

„Prisimenu, kad Vokietija nenorėjo siųsti tankų. Dabar mano šalyje yra „Leopardų“, aš asmeniškai išbandžiau „Leopardą“ iš Vokietijos“, - pareiškė O.Reznikovas.

Pasak ministro, Ukraina gaus dviejų ar trijų tipų naikintuvų, bet tik vienas iš jų taps pagrindiniu.

„Tai priklausys nuo to, kuris iš jų tinkamesnis Ukrainai. Mūsų aerodromams, mūsų inžinieriams, priežiūrai“, - paaiškino O.Reznikovas.

Šiuo metu JAV prezidentas Joe Bidenas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas atmeta galimybę perduoti Ukrainai Vakaruose pagamintų naikintuvų. Pasak jų, dabartiniame etape svarbiau užtikrinti antžeminės ginkluotės tiekimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder