Vladimiras Putinas

Metai po Ukrainos teritorijų aneksijos: Putinas žada atstatyti regionus

(3)

Per pirmąsias keturių Ukrainos teritorijų – Chersono, Zaporižios, Donecko ir Luhansko – aneksijos  metines Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo atkurti karo sugriautus regionus.

Mokyklos, ligoninės, gyvenamieji namai, gatvės, muziejai ir paminklai bus atstatyti ir rekonstruoti, sakė V. Putinas šeštadienį Kremliaus paskelbtame vaizdo įraše. Visi Rusijos regionai suteiks „brolišką pagalbą“, kalbėjo jis.

V. Putinas po užsienio nepripažįstamų referendumų, sulaužydamas tarptautinę teisę, 2022 m. rugsėjo 30 d. su keturių regionų okupacinės valdžios vadovais  pasirašė sutartis dėl regionų priėmimo į Rusijos Federaciją.

„Mūsų laukia sunkus darbas ir sudėtingų uždavinių sprendimas, didelės mūsų istorinių regionų atkūrimo ir socialinės bei ekonominės plėtros programos įgyvendinimas, – vaizdo įraše tęsė V. Putinas. – Ir mes bet kokiu atveju pasieksime užsibrėžtus tikslus“.

Rusijos prezidentas teritorijų aneksiją pavadino „istoriniu ir lemtingu įvykiu“. Jis padėkojo žmonėms aneksuotose teritorijoje, kurių ryžtas esą dar labiau sustiprino Rusiją. „Esame viena tauta. Ir kartu įveiksime viską, rasime atsakymą į visus iššūkius“, – pažymėjo V. Putinas.

Praėjus daugiau kaip pusantrų metų nuo karo pradžios, Rusija nė vieno iš keturių aneksuotų regionų nekontroliuoja visiškai. Be to, Ukrainai, kuriai karinę pagalbą teikia Vakarai, per jau kelis mėnesius trunkantį kontrpuolimą pavyko atsikovoti dalį teritorijų.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis yra paskelbęs, kad bus išlaisvintos visos okupuotos šalies teritorijos, įskaitant jau 2014 m. aneksuotą Krymą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder