Varlė

Milžiniškų varlių kanibalų armija užvaldė JAV: valdžios institucijos raginamos jas naikinti

Jungtinėms Valstijoms gresia nauja grėsmė - šį kartą vietinėms valstijoms grasina žmogaus delno dydžio medinės varlės iš Kubos.

2023 m. lapkričio pabaigoje buvo pranešta, kad "superšernų armija" jau įsiveržė į Kanadą - laukinės kiaulės, kurios yra invazinė rūšis, nenumaldomai sparčiai dauginasi ir netrukus gali persikelti į JAV.

Tuomet mokslininkai perspėjo, kad tai gali virsti tikra ekologine katastrofa, tačiau dabar Amerikos valstijoms iškilo nauja grėsmė - medinių varlių-kanibalų invazija, rašo "Daily Mail".

Varlės-kanibalai yra žinoma invazinė rūšis ir į JAV dalį įsiveržia iš Kubos, Kaimanų ir Bahamų salų.

Varliagyviai jau įsiveržė į Floridą ir pasiekė Tenesį, tačiau mokslininkai taip pat pripažįsta, kad negali tiksliai pasakyti, kaip giliai į šalį pavyko prasiskverbti "Kubos kanibalams".

Pasak Džordžijos valstijos Gamtos išteklių departamento Laukinės gamtos išteklių skyriaus biologo Danielio Sollenbergo, besispecializuojančio herpetologijos srityje, pagrindinė problema ta, kad ši varlių kanibalų armija medžioja Šiaurės Amerikoje gyvenančias vietines varles.

Todėl mokslininkai baiminasi, kad šios invazinės rūšies invazija gali virsti dar viena "ekologine katastrofa".

Žinoma, kad ši invazinė rūšis prisitaiko šiaurinėse valstijose: kanibalinės varlės įsikuria transformatorių dėžėse, kad išgyventų žiemą - elektros dėžės suteikia šilumos, kad išgyventų šaltą orą.

Taip pat žinoma, kad šios varliagyvės "iš odos išskiria dirginančias gleives", kai prie jų prisiliečiama.

Ši medžiaga veikia ir žmones, ir smulkius gyvūnus.

Mokslininkai taip pat pripažįsta, kad šis poveikis vis dar per mažai ištirtas, todėl mokslui dar nežinomos jo pasekmės.

Mokslininkai jau seniai pastebėjo kubietiškas varles kanibales: vienintelė žinoma šios rūšies "veisimosi populiacija" Džordžijoje yra Džekilo saloje.

Kartu mokslininkai pastebėjo, kad varlės kanibalės sėkmingai įvaldė migraciją, kaip transporto priemonę naudodamos kambarinius augalus ir kitą sodininkystei ir apželdinimui parduodamą augmeniją.

Taip jos gali keliauti ir plisti vis giliau į šiaurines valstijas.

ve.lt

Invazinė varlių kanibalų rūšis užkariauja JAV 

Stollenbergas pripažįsta, kad mokslininkams vis dar nežinoma, ar ši invazinė rūšis sugebės persikelti į šalies gilumą, nes jos yra šiek tiek tropinės, todėl "Kubos kanibalų armiją tikriausiai galėtų sustabdyti klimatas".

Mokslininkai pažymi, kad kubietiškos medinės varlės yra visaėdžiai mėsėdžiai, tačiau jų potraukis praryti savo rūšies gyvūnus iš tikrųjų yra itin retas tarp varliagyvių.

Mokslininkų teigimu, situaciją apsunkina ir šios rūšies dydis; norėdamos išlaikyti formą, jos turės praryti didžiulius kiekius vabzdžių, taip pat viską, kas telpa į burną, įskaitant ir mažesnes varlių rūšis.

Džordžijos technologijos instituto biologijos docentas Džeimsas Stroudas (James Stroud) pripažįsta, kad nuogąstavimai dėl šios invazinės rūšies nėra visiškai nepagrįsti.

Varlės kanibalės iš tiesų kelia grėsmę vietinių rūšių populiacijoms, o tai gali sukelti aplinkosaugos problemų.

Pavyzdžiui, 2017 m. kubietiškos varlės kanibalės pirmą kartą buvo pastebėtos Luizianoje; laikui bėgant mokslininkai užfiksavo, kad vietinės varlės čia nyksta.

Todėl vietos valdžios institucijos paragino šiaurinių valstijų gyventojus stebėti kubietiškų varlių kanibalų skaičių, vengti jas liesti, o jei jos vis dėlto pakliūtų į kelią, net "naikinti jas vietoje".

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder