„Mirties zona“: Kas žinoma apie vienintelę vietą pasaulyje, kur žmonės gali išsisukti nuo bausmės už žmogžudystę

Jungtinėse Amerikos Valstijose yra vieta, kur žmonės gali teisėtai išvengti bausmės už žmogžudystę. Apie tai rašo „LAD Bible".

Jeloustono nacionalinis parkas yra neįtikėtinas daugeliu atžvilgių. Jis užima didžiulę Vajomingo valstijos dalį, taip pat tęsiasi į kaimynines Montanos ir Aidaho valstijas. Tačiau, be ekstremalių hidroterminių ir geologinių ypatybių, draustinyje yra „Mirties zona“, kurioje žmonės teoriškai gali ką nors nužudyti ir išsisukti nuo bausmės.

Tai sukėlė didžiulį galvos skausmą tiek teisėsaugai, tiek parko prižiūrėtojams, nes atsirado keista teisinė spraga, dėl kurios iš esmės neįmanoma būti patrauktam baudžiamojon atsakomybėn už bet kokį sunkų nusikaltimą. Ši nuostata taikoma tik 80 km „mirties zonai“, o ne visam nacionaliniam parkui.

Pagal JAV Konstitucijos šeštąją pataisą federalinėse baudžiamosiose bylose prisiekusiuosius turi sudaryti žmonės, kilę ne tik iš tos apygardos, bet ir iš tos valstijos, kurioje buvo padarytas nusikaltimas.Jeloustonas patenka į Aidaho valstiją, tačiau tose nacionalinio parko dalyse niekas negyvena, išskyrus meškas, briedžius ir kitus laukinius gyvūnus, kurie jokiu būdu nebūtų kviečiami būti prisiekusiaisiais.

Tačiau įdomu tai, kad kadangi didžioji Jeloustono dalis yra kitoje valstijoje, Vajomingo apygardai priklauso visa jurisdikcija visoje nacionalinio parko teritorijoje. Tai reiškia, kad jei žmogus būtų teisiamas už šiurpią žmogžudystę ir remtųsi Šeštąja pataisa, suteikiančia jam teisę turėti prisiekusiuosius iš abiejų valstijų, tai būtų techniškai neįmanoma. Amerikos teisingumo sistema negalėtų to įvykdyti, nes Jeloustono teritorijoje Aidaho valstijoje niekas negyvena, o tai reiškia, kad prisiekusiųjų žiuri negalėtų būti sudaryta ir vyras teoriškai galėtų išeiti į laisvę.

Būtent ši informacija paaiškėjo tik 2005 m., kai teisės profesorius Brianas Kaltas, rašydamas apie Šeštąją pataisą, įsivaizdavo hipotetinę Jungtinių Valstijų dalį, kurioje gali nepakakti žmonių prisiekusiesiems sudaryti. Su siaubu sužinojęs, kad tokia vieta iš tiesų egzistuoja, jis paprašė JAV vyriausybės panaikinti šią spragą, jei kas nors iš tiesų bandytų ja pasinaudoti, nors „Mirties zonos“ uždarymas vis dar įtrauktas į Kongreso darbų sąrašą.

 

"
Jeloustono nacionalinis parkas. Didysis ryškusis šaltinis. wikipedia.org nuotr. 

Neįtikėtina teisinė spraga tapo kriminalinio bestselerio „Laisvoji ugnis“, kurio autorius CJ Boxas konsultuojasi su profesoriumi Kaltu dėl Mirties zonos detalių, pagrindu.

Nepaisant visko, „Mirties zonos" teisėtumo dar niekas nepatikrino, nes joje neužfiksuota jokių kriminalinių nusikaltimų.

Advokatas Kolinas Nešas (Colin Nash), Boiso demokratas, apie 2022 m. spragą sakė: „Mano žiniomis, nebuvo padarytas nė vienas nusikaltimas, kuris liktų nenubaustas. Tačiau kai tik šioje apygardoje dingsta daug dėmesio sulaukęs asmuo, aš apie tai pagalvoju. O praėjusiais metais jų buvo du.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder