Moksliniai tyrimai: JAV ir Rusijos karas per kelias valandas pražudytų kelias dešimtis milijonus žmonių

(9)

Rusija iš bazės netoli Kaliningrado prie Juodosios jūros paleidžia įspėjamąjį branduolinį šūvį, siekdama sustabdyti JAV ir NATO puolimą. Tokią šiurpą keliančią simuliaciją sukūrė mokslininkai, kuri rodo, kaip vyktų eskaluojamas branduolinis karas tarp NATO ir Rusijos, - skelbia vanguardngr.com
.

JAV ir Rusijos karas per kelias valandas pražudytų kelias dešimtis milijonus žmonių

Rusijos ir JAV karo simuliacija. 

Modelio simuliacija, kaip teigiama "MailOnline" pranešime, pagrįsta realiais duomenimis apie branduolinių pajėgų pozicijas, taikinius ir priežastingumo įverčius, numato, kad per kelias valandas žūtų 34,1 mln. žmonių.

Katastrofiškas konfliktas paliktų dar 55,9 mln. sužeistųjų skaičiai, kurie neapima vėlesnių mirčių nuo branduolinių kritulių ir kitų padarinių.

Vien per pirmąsias tris valandas Europa būtų nuniokota, o maždaug 2,6 mln. žmonių žūtų arba būtų sužeisti.

Per kitas 90 minučių svarbiausi JAV ir Rusijos miestai būtų nukentėję nuo 5 iki 10 branduolinių bombų, o dar 88,7 mln. žmonių būtų žuvę arba sužeisti.

Daug modelio šalių, pavyzdžiui, pietų pusrutulio šalys ir Škotija, išvengtų tiesioginio branduolinės bombos taikinio.

Tačiau branduolinių kritulių poveikis ir ilgalaikis poveikis Žemės klimatui, gyventojų skaičiui ir maisto produktų gamybai būtų labai platus.

Vaizdo įrašą sukūrusi komanda tikisi, kad simuliacija išryškins apokaliptines branduolinio karo tarp dviejų blokų pasekmes ir kaštus žmonijai.

Keturių minučių trukmės vaizdo įrašą sukūrė Prinstono universiteto inžinerijos ir tarptautinių santykių ekspertas Aleksas Glaseris (Alex Glaser) su kolegomis, pranešė MailOnline.

Modeliavimas, pavadintas "Planu A", buvo parengtas remiantis įvairiais nepriklausomais dabartinės JAV ir Rusijos karinės padėties, branduolinio karo planų ir atitinkamų ginklų taikinių vertinimais.

Jame buvo pateikta daug duomenų apie šiuo metu dislokuotų branduolinių ginklų skaičių, bombų galingumą ir tokio karo eigą.

Tikėtina, kad branduolinis karas prasidėtų nuo pradinio taktinių taikinių nustatymo etapo ir pereitų į strateginį laikotarpį, kuriuo siekiama sunaikinti kiekvienos pusės puolamuosius branduolinius pajėgumus.

Galiausiai prasidėtų pagrindinių miestų puolimo etapas, kuriuo būtų siekiama apsunkinti opozicijos atsigavimą.

Apskaičiuota, kad per kelias pirmąsias konflikto valandas žūtų ir būtų sužeista daugiau kaip 90 mln. žmonių, - rašė tyrėjai.

Modeliavimas prasideda įprastinio, nebranduolinio konflikto kontekste.

Pabrėždamas scenarijų, MailOnline pranešė, kad Rusija iš bazės netoli Kaliningrado prie Juodosios jūros paleidžia įspėjamąjį branduolinį šūvį, siekdama sustabdyti JAV ir NATO puolimą.

Atsakydama į tai, NATO suduoda Rusijai vieną taktinį branduolinį smūgį iš oro, po kurio konfliktas perauga į taktinį branduolinį karą visoje Europoje.

Modeliuojant numatoma, kad šiuo metu Rusija prieš NATO bazes ir besiveržiančius karius paleis apie 300 branduolinių kovinių galvučių, kurios bus gabenamos lėktuvais arba trumpojo nuotolio raketomis.

Tuomet tarptautinis karinis aljansas atsakytų maždaug 180 iš lėktuvų atgabentų branduolinių raketų.

Šiame etape per tris valandas aukų skaičius turėtų siekti apie 2,6 mln. žmonių, o Europa liktų iš esmės sunaikinta.

Po to NATO imtųsi veiksmų iš žemyninės JAV dalies ir branduolinių povandeninių laivų flotilės, suduodama strateginį branduolinį smūgį, kurį sudarytų apie 600 kovinių galvučių ir kurio tikslas - sunaikinti Rusijos branduolinį potencialą.

Prieš smūgį Rusija paleidžia branduolines raketas iš savo raketų šachtų, povandeninių laivų ir mobiliųjų paleidimo aikštelių.

Modelyje numatoma, kad šiame karo etape, kuris truktų tik 45 minutes, nukentės 3,4 mln. žmonių.

Paskutiniame konflikto etape abi pusės nusitaiko į 30 labiausiai apgyvendintų viena kitos miestų ir ekonominių centrų - kiekviename iš jų dislokuoja po 5-10 branduolinių bombų - ir bando sutrukdyti kiekvienai pusei atsigauti po karo.

Tyrėjai daro išvadą, kad toks žingsnis per 45 minutes pareikalautų 85,3 mln. aukų.

Bendras tiesioginių aukų skaičius pagal šį scenarijų viršytų 34,1 mln. žmonių, neskaičiuojant vėlesnių mirčių, kurios neišvengiamai kiltų dėl branduolinių kritulių ir kitų susijusių ilgalaikių padarinių.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.
 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder