Mokslininkai pagaliau rado paslaptingų signalų iš tolimojo kosmoso paaiškinimą
(1)Jau daugelį metų mokslininkai stebi greitus radijo bangų pliūpsnius, arba FRB, sklindančius iš kai kurių kosmoso dalių.
Tai labai intensyvūs ir trumpi energijos pliūpsniai, ir nors jų užfiksuota daug, mokslininkai vis dar nežino, iš kur jie kyla ir kaip susiformuoja.
Tačiau dabar mokslininkai pastebėjo, kad šie FRB ir žemės drebėjimai yra panašūs.
Mokslininkai atliko tyrimą ir iškėlė prielaidą, kad sprogimai gali būti panašaus žvaigždžių elgesio, vadinamo žvaigždžių drebėjimais, rezultatas, rašo "Independent".
Tai tik vienas iš galimų neįprastų sprogimų paaiškinimų, dėl kurių kilo spėlionių, kad tai gali būti bet kas - nuo neutroninių žvaigždžių susidūrimo su juodosiomis skylėmis iki ateivių technologijų.
Tačiau dauguma padarė išvadą, kad bent dalis šių FRB kyla iš neutroninių žvaigždžių, kurios susidaro, kai superžvaigždės virsta neįtikėtinai tankiais mažais objektais.
Naujajame tyrime mokslininkai išnagrinėjo beveik 7 000 žybsnių, gautų iš trijų skirtingų šaltinių, kurie siunčia p
asikartojančius FRB, duomenis ir nustatė, kokiu laiku ir kokia energija jie pasireiškė. Tada jie taip pat išnagrinėjo žemės drebėjimų ir Saulės žybsnių duomenis ir juos palygino.
"Rezultatai rodo, kad FRB ir žemės drebėjimų panašumai yra nepaprastai panašūs: pirma, tikimybė, kad po vieno įvykio įvyks požeminis smūgis, yra 10-50 %; antra, požeminių smūgių dažnis mažėja laikui bėgant; trečia, požeminių smūgių dažnis visada yra pastovus, net jei FRB aktyvumas labai keičiasi; ketvirta, nėra jokio ryšio tarp pagrindinio smūgio ir jo požeminių smūgių energijų", - aiškino Tokijo universiteto profesorius Tomonori Totani (Tomonori Totani).
Gauti rezultatai leido mokslininkams spėti, kad neutroninių žvaigždžių išoriniame paviršiuje egzistuoja kieta pluta.
Ši pluta, kaip ir Žemės paviršius, patiria žvaigždžių žemės drebėjimus, o per šiuos žemės drebėjimus išsiskiria galingi energijos pliūpsniai, kurie mus pasiekia FRB pavidalu.
"Tirdami žvaigždžių drebėjimus tolimose itin tankiose žvaigždėse, kurių aplinka skiriasi nuo Žemės, galime gauti naujų žinių apie žemės drebėjimus", - pažymėjo A. Totani.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą