NASA parodė, kaip atrodys pirmosios žmogaus gyvenamosios patalpos Marse
(3)NASA pristatė savo 3D spausdintuvu atspausdintą buveinę, pavadintą "Mars Dune Alpha", kuri įrengta NASA Johnsono kosmoso centre Hjustone, Teksaso valstijoje.
Keturi savanoriai šiame imitaciniame Marso komplekse praleis visus metus.
NASA nori patikrinti, kaip žmonės elgsis tam tikrose situacijose ir kaip jų sveikatą paveiks toks ilgas uždarumas.
Būtina suprasti, kaip Marse gyvens pirmieji astronautai, rašo Futurism.
Nuo 2023 m. birželio keturi žmonės, kuriuos atrinks NASA, gyvens ir dirbs specialiai įrengtame kambaryje, kuris kiek įmanoma labiau imituos pastatą, pastatytą Marse naudojant 3D spausdinimo technologiją.
NASA tikina sukūrusi kuo tikroviškesnę Marso aplinką, kad galėtų ištirti izoliacijos ir ribotų išteklių poveikį fizinei ir psichinei žmogaus, kuris ilgesnį laiką bus Marse, sveikatai.
Šiame kambaryje keturi savanoriai atliks eksperimentus, augins maistą ir mankštinsis.
Mars Dune Alpha buveinė yra 157 kvadratinių metrų ploto, joje įrengti keturi atskiri kambariai, taip pat atskira patalpa su dušu ir tualetu.
Šiuose kambariuose yra laboratorija eksperimentams, šiltnamis maistui auginti, medicinos pagalbos punktas ir poilsio kambarys.
Marso kopa "Alpha / NASA teigia sukūrusi pačią tikroviškiausią įsivaizduojamą Marso aplinką, kad ištirtų izoliacijos ir ribotų išteklių poveikį ilgą laiką Marse gyvenančių žmonių fizinei ir psichinei sveikatai / Nuotrauka: NASA
Pavyzdžiui, šiltnamiuose bus galima auginti maistui paruoštas daržoves, o šio eksperimento rezultatai parodys, kaip būsimieji astronautai sugebės apsirūpinti maistu Marse.
Kalbant apie poilsio kambarį, jame jau yra stalo žaidimų, pavyzdžiui, "Monopolis", taip pat žaidimų konsolių.
Marso kopos Alpha / "Mars Dune Alpha" buveinė yra 157 kvadratinių metrų ploto, joje yra keturi atskiri kambariai, taip pat atskira patalpa su dušu ir tualetu. / Nuotrauka: NASA
Be to, aplink gyvenamąjį kompleksą sukurta dar viena uždara patalpa, kurioje sukurta Marso paviršiaus imitacija, į kurią specialiais kostiumais vilkintys "kolonistai" galės patekti pro šliuzą.
Dalyviai galės rinkti uolienų mėginius "Marso paviršiuje" tyrimams.
Pasak mokslininkų, "marsaeigių" gyventojų maistas ir ištekliai bus riboti, todėl jie turės išmokti juos tinkamai paskirstyti. Nuotrauka: NASA
Pasak mokslininkų, "Marso gyventojų" maistas ir ištekliai bus riboti, todėl jiems teks išmokti juos tinkamai paskirstyti. Kad bendravimo "su Žeme" metu būtų galima dar labiau pasinerti į Marso aplinką, būsimieji Marso simuliacijos gyventojai atsakymo lauks 22 minutes, kaip tai atsitiktų realybėje.
Be to, aplink gyvenamąjį kompleksą buvo sukurta dar viena uždara patalpa, kuri sukuria Marso paviršiaus simuliaciją, į kurią specialiais kostiumais vilkintys "kolonistai" galės patekti pro šliuzą / Nuotrauka: NASA
Pasak NASA mokslininkų, keturiems savanoriams teks ne tik užmegzti darbinius santykius, bet ir per metus išmokti sugyventi vieniems su kitais.
Mat eksperimento dalyviai bus nuolat prižiūrimi, o pasibaigus šiai "misijai į Marsą" mokslininkai nori atidžiai ištirti visus rezultatus, kad galėtų tinkamai suplanuoti pirmųjų astronautų skrydį į Marsą.
Pavyzdžiui, šiltnamiuose bus galima auginti maistui paruoštas daržoves, o šio eksperimento rezultatai parodys, kaip būsimieji astronautai galės apsirūpinti maistu Marse. / nuotrauka: NASA
NASA nori nusiųsti pirmuosius žmones į Raudonąją planetą ateinančio dešimtmečio pabaigoje.
Pirmasis skrydis truks apie 9 mėnesius, o dabartiniai astronautai Marse turės išbūti 2,5 metų.
Rašyti komentarą