Mircea Geoana

NATO atstovas: Ukraina gali laimėti karą

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Mircea Geoana pažadėjo Ukrainai tolesnę Vakarų paramą jos kovoje su Rusijos daliniais.

„Dėl ukrainiečių kariuomenės drąsos ir mums padedant Ukraina gali laimėti šį karą“, - sakė jis sekmadienį Berlyne, kur vyksta neformalios NATO užsienio reikalų ministrų konsultacijos. Rusijos puolimas Ukrainoje esą praranda pagreitį.

M. Geona teigiamai įvertino Suomijos ir Švedijos planus dėl narystės NATO. Jis teigę esąs įsitikinęs, kad sąjungininkai „konstruktyviai ir pozityviai įvertins“ galimas abiejų „veržlių demokratijų“ paraiškas. Turkijos „susirūpinimas“ šiuo klausimu esą „draugiškai“ aptartas. NATO „atvirų durų politika neliečiama“, - pažymėjo pareigūnas.

Suomijos vadovybė neseniai paskelbė, kad ketina teikti paraišką dėl narystės NATO. Dėl panašaus žingsnio netrukus ketina nuspręsti ir Švedija. Abiejose šalyse stojimo paraiškoms turi pritarti parlamentai.

Turkija pareiškė abejonių dėl abiejų šalių narystės. Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas apkaltino Šiaurės šalis artumu kurdų ekstremistams. Daug NATO šalių jau pareiškė paramą Suomijos ir Švedijos prisijungimui.

M. Geoana neformaliose NATO užsienio reikalų ministrų konsultacijose pavaduoja generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą, kuris dėl koronaviruso infekcijos turi izoliuotis. Susitikimas prasidėjo šeštadienio vakarą ir baigsis popietę spaudos konferencija.

M. Geoana pasveikino Ukrainą su pergale „Eurovizijos“ dainų konkurse. Tai yra „milžiniškos visuomenės paramos Ukrainos drąsai visur Europoje ir Australijoje išraiška“, sakė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder