Jensas Stoltenbergas

NATO vadovas pasmerkė aneksiją, bet liko santūrus dėl Ukrainos paspartintos narystės

NATO penktadienį pasmerkė Rusijos įvykdytą keturių Ukrainos regionų aneksiją ir perspėjo Maskvą dėl „sunkių pasekmių“, jei ji panaudos branduolinius ginklus kare prieš Kyjivą.

„Šis teritorijų užgrobimas yra neteisėtas. NATO sąjungininkės nepripažįsta ir nepripažins nė vienos iš šių teritorijų Rusijos dalimi“, – pareiškė NATO vadovas Jensas Stoltenbergas po prezidento Vladimiro Putino pareiškimo.

J. Stoltenbergas išliko santūrus ir nepareiškė savo nuomonės dėl Ukrainos paskelbto noro pagreitinta tvarka prisijungti prie Vakarų aljanso, primindamas, kad sprendimui dėl narystės NATO reikia visų 30 sąjungininkių sutarimo, ir ragindamas sutelkti dėmesį į pagalbą Kyjivo karo veiksmams.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pasirašė dokumentus dėl okupuotų regionų Luhansko, Donecko, Zaporižios ir Chersono aneksijos. Užsienis šio žingsnio nepripažįsta.

Prieš tai Maskva keturiose Ukrainos srityse surengė pseudoreferendumus, kuriuose gyventojai neva pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

Sidebar placeholder